PRVA HRL (Ž)

Osječankama u Bjelovaru prvi poraz sezone
Objavljeno 23. rujna, 2022.
Rukometašice Osijeka u 3. su kolu Prve HRL pretrpjele prvi ovosezonski poraz. Ekipa Tomislava Rešickog poražena je sa 32:26 (18:15) na gostovanju kod Bjelovara, koji je tako sačuvao maksimalan učinak. Nije to bilo izdanje Osječanki kakvo su priželjkivale, pogotovo u obrani, o čemu jako dobro svjedoči i 18 primljenih pogodaka u prvom poluvremenu. Brzo su domaće rukometašice stekle osjetniju prednost, s četiri pogotka u nizu povele su 8:4 u 11. minuti te si dodatno unijele sigurnost. Gošće su se uspjele približiti na gol zaostatka (15:14 u 26.), ali se na odmor otišlo s “plus tri” za Bjelovarčanke, koje su u nastavku bez većeg stresa održavale vodstvo. Osječanke se nisu uspijevale opasnije približiti, pa prave prilike za izbjegavanje prvog poraza nije ni bilo. Najefikasnije u gostujućim redovima bile su Dora Lacković (5), Josipa Paula Jerčinović (4), Josipa Josipović (4) i Ana Pehar (4), a kod Bjelovara Ana Maria Gavrić (7), Mirna Gašparović (5) i Lea Vukojević (5). G.R.