TAEKWONDO: SUSEDGRAD - SOKOL POKAL

Osječani kući donijeli medalje
u borbama, kicku i formama
Objavljeno 17. svibnja, 2022.

U dvorani Sutinska Vrela u Zagrebu održan je međunarodni turnir Susedgrad - Sokol Pokal, koji je ujedno bio i drugi kriterijski turnir za kadetsku reprezentaciju Hrvatske. Okupilo se preko 600 natjecatelja, 516 u borbama i 107 u formama, iz Slovenije, BiH te Hrvatske. Natjecanje se odvijalo u svim uzrastima, od vrtićaraca do seniora.

Taekwondo klub Osijek nastupio je sa 17 članova: u disciplini kick (udaranje elektronske vreće, što više puta u 20 sekundi) nastupili su Domagoj Ljevar, Andrija Uremović, Nino Jurić, Jan Popadić, Lota Glavaš, Klara Degmečić, Margareta Svalina i Lorena Mioč. U borbama su bile kadetkinje Maja Mulić (- 51 kg) i Dorja Mitanović (- 55 kg), juniorke Dora Dragovan (- 49 kg), Leona Stupar (- 52 kg) i Nina Vicković (- 59 kg), junior Borna Jerković (- 63 kg), a u formama (tehnička disciplina) kadetkinje Lana Čulo i Luna Katarina Pintar, uz juniorke Doru Dragovan i Ninu Vicković. U kicku srebrnu medalju osvojio je Andrija Uremović, a brončane Lorena Mioč i Domagoj Ljevar. Mlađi kadet Leon Jošić uvjerljivo je došao do prvog mjesta pobijedivši u polufinalu Tadiju Tereka iz zagrebačkog Iona 20:10, a u finalu Marina Bolanća, također iz Iona, s čak 32:2. Maja Mulić u borbi za medalju svladala je Paulu Anđelu Benić iz zagrebačkog Championa (35:15), pa obnovila ozljedu nožnog prsta, što joj je onemogućilo još kvalitetnije izdanje u polufinalu protiv Ave Bogdanović. Nažalost, u toj je borbi poražena je 18:11, pa joj je pripala bronca. Dorja Mitanović u svom prvom nastupu u natjecateljskoj konkurenciji izgubila je u borbi za medalju. Dora Dragovan zablistala je na turniru uvjerljivo pobijedivši svoje protivnice - u polufinalu Dariju Bešlagić (Ion) sa 29:7, a u finalu Martu Polić (Prana) sa 25:10. Dora je osvojila titulu najbolje juniorke na turniru. Leona Stupar okitila se brončanom medaljom nakon poraza u polufinalu od Leonarde Bučar (Zaprešić) sa 15:7, kao i Nina Vicković, koja je u polufinalu poražena od juniorske reprezentativke Dore Meštrović iz Medvedgrada. Junior Borna Jerković osvojio je srebrnu medalju nakon poraza u finalu od Matea Ljubasa iz Susedgrad Sokola. U formama kod kadetkinja nastupile su Lana Čulo i Luna Katarina Pintar. U finalni se krug plasirala Čulo zauzevši osmo mjesto. Dora Dragovan i Nina Vicković u finalnom krugu osvojile su jednak broj bodova (5.33) kao i predstavnica Jelena Buzić iz Prane. Pregledom dobivenih ocjena sudci su utvrdili da brončanu medalju osvajaju Nina Vicković i Buzić zbog boljih ocjena za umjetnički dojam, a Dora je ostala bez medalje. U svakom slučaju, bio je to uspješan dan za članove Taekwondo kluba Osijek. K.Lacković