UVJERLJIVI VINKOVČANI

Hat-trick Jazvića za bijeg iz opasne zone
Objavljeno 16. svibnja, 2022.
Nakon tri uzastopna remija nogometaši Cibalije stigli su do prve pobjede pod vodstvom Ivana Karaule. Vinkovčani su na svom stadionu sjajno reagirali na imperativ pobjede te su se uvjerljivim slavljem protiv Dinama II s 5:2 izdigli iznad zone ispadanja dva kola prije kraja prvenstva.

Sve je dobro za domaćine krenulo već od devete minute kada je Jazvić s 12-13 metara svladao gostujućeg vratara Čavlinu. Bila je to najava njegova sjajnog izdanja protiv druge momčadi Dinama, koja je za razliku od svog domaćina rasterećeno ušla u susret. Gosti su u 25. minuti izjednačili preko Brauna poslije kornera, no na odmor se ipak otišlo s vodstvom Cibalije, zaslugom Jazvića koji je u 38. minuti i drugi put zatresao suparničku mrežu. Na početku drugog poluvremena napadač Vinkovčana kompletirao je svoj hat-trick (47.) i tako donio dva pogotka prednosti svojoj momčadi. Ipak, nije moglo bez dodatne nervoze jer su se Zagrepčani još jednom vratili, ovaj put nes(p)retnom reakcijom Išasegija, koji je u 58. minuti svladao vlastitog vratara Kovačevića. No, to nije poremetilo domaće nogometaše koji su ovaj susret odigrali u skladu s najavama i njegovom važnošću. Ponovno je ključan bio Jazvić, koji je nakon tri pogotka ovaj put nakon prodora po desnoj strani uposlio Diyokea (72.), a on pogodio za 4:2. To je donijelo dodatnu mirnoću Cibaliji, koja je u sudačkoj nadoknadi stigla i do petog pogotka. Miljanićev udarac završio je na gredi, a odbijanac je u mrežu pospremio Smajić za veliko domaće slavlje.

Cibaliji su do kraja prvenstva ostala još dva susreta, gostovanje kod Solina te domaći ogled protiv Croatije u kojima će tražiti bodove za potvrdu trenutnog stanja na tablici - ostanka u drugoligaškoj konkurenciji. G.R.
Cibalia       5 (2)

Dinamo II       2 (1)

VINKOVCI - Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 600. Vrijeme i teren pogodni za igru. Sudac: Ante Terzić (Split). Strijelci: 1:0 Jazvić (9), 1:1 Braun (25), 2:1 Jazvić (38), 3:1 Jazvić (47), 3:2 Išasegi (58-ag), 4:2 Diyoke (72), 5:2 Smajić (90+4). Žuti kartoni: Diyoke, Pavlak, Džaja, Mešanović, Pušić, Kovačević, Smajić (Cibalia), Soldo, Gyamfi (Dinamo II).

CIBALIA: Kovačević, Išasegi, Oršolić, Stanić, Mešanović, Diyoke (od 82. Sopić), Pušić, Bajić (od 62. Smiljanić), Pavlak (od 89. Džaja), Jazvić, Dogan (od 61. Smajić).

DINAMO II: Čavlina, Hrvoj (od 75. Mamić), Braun, Soldo (od 61. Burton), Daničić (od 74. Brekalo), Tomek, Duvnjak (od 61. Gyamfi), Laća (od 74. Krizmanić), Ćuže, Rukavina, Barišić.

REZULTATI 28. KOLA
Inter Zaprešić - BSK (Bijelo Brdo) 4:2, Cibalia (Vinkovci) - Dinamo II (Zagreb) 5:2, Orijent 1919 (Rijeka) - Solin 1:4, Dubrava Tim kabel (Zagreb) - Croatia (Zmijavci) 0:1, Sesvete - Varaždin 2:3, Dugopolje - Opatija 3:2 i Jarun (Zagreb) - Rudeš (Zagreb) 1:1. Osijek II i Kustošija (Zagreb) igraju danas (ponedjeljak) od 17.30.