PORAZ RUKOMETAŠICA HRVATSKE U 3. KOLU SVJETSKOG PRVENSTVA

Koronavirus i Japanke odnijeli izglede za četvrtfinalom
Objavljeno 7. prosinca, 2021.
Rukometašice Hrvatske u drugom će krugu Svjetskog prvenstva biti bez bodova, a i značajno oslabljene igrački. Naime, još prije sinoćnjeg dvoboja 3. kola skupine G protiv Japana naša je reprezentacija ostala hendikepirana jer su na testiranju pozitivne na koronavirus bile Mičijević, Krsnik i Dežić. Prorijeđenih redova, bez dvije članice udarne sedmorke, igračice Nenada Šoštarića nisu uspjele svladati Japanke, koje su iskoristile veliki pad u igri naše reprezentacije u posljednjih 15 minuta te slavile 28:26.
Velika se borba vodila tijekom svih 60 minuta, u kojima je prednost uglavnom iznosila pogodak ili dva za jednu ekipu. Japanke su prve stekle dva gola viška u 10. minuti (6:4), vodile su i 10:8, nakon čega je Hrvatska s tri uzastopna pogotka preokrenula rezultat. Na odmor se otišlo sa 14:14, a prva polovica drugog poluvremena donijela je nadu kako će naše djevojke ipak uzeti važne bodove. Nakon kontranapada Turk u 34. minuti Hrvatska je prvi puta povela s dva pogotka prednosti (17:15), a u 44. i s "plus tri" (22:19). Imali smo potom napad i za četiri gola razlike, ali smo potom potpuno stali u napadu. Najprije nismo iskoristili igračicu više, nego dopustili Japankama seriju 3-0 za izjednačenje (23:23), a potom je nakon pogotka L. Kalaus uslijedio sedmominutni post. Promašivale su naše igračice zicere, prazan gol i u serijama gubile loptu, a sve te poklone suparnice su znale iskoristiti. Četiri minute prije kraja Japan je poveo 26:24 i bilo je jasno kako će s dva boda u drugi krug.

Hrvatska će prvi susret drugog kruga igrati u srijedu protiv Argentine, protiv koje će pokušati uzeti bodove za što bolji učinak na SP-u, no četvrtfinale je objektivno sada nedohvatljivo. G. Roguljić
Hrvatska*26 (14)

Japan*28 (14)

CASTELLO - Cituat de Castello. Gledatelja: 500. Sutkinje: Viktorija Alpaidze i Tatjana Berezkina (Rusija).

HRVATSKA: Bešen (0+1), P. Posavec 3, S. Posavec 3, Kapitanović, L. Kalaus 6 (3), Ježić 4, Burić, Šimara, Debelić 4, Turk 5, Mamić, Blažević 1, Pijević (5+0).

JAPAN: Nagata 1, Fujita, Gray, Ohyama 1 (1), Aizawa 3 (1), Kametani (9+1), Matsumoto, Iwabuchi, Kondo 2, Nakayama 9 (3), Yamamoto, Kitahara 4, Baba, Sahara 2, Hattori 6 (1), Yoshidome.

SEDMERCI: Hrvatska 4 (3), Japan 9 (6); ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta (Debelić 2+2, S. Posavec 2, Ježić 2), Japan 14 minuta (Nagata 2, Ohyama 2, Aizawa 2, Matsumoto 2, Kitahara 2, Sahara 2, Yoshidome 2)