VRIJEDNOSNICE OSIJEK UPISALE TREĆU POBJEDU U HT PREMIJER LIGI

Igralo se na posljednju loptu, koja, na sreću domaćina, nije ušla
Objavljeno 14. listopada, 2021.

Između dvije ovotjedne obveze u ABA 2 ligi košarkaši s Drave odradili su i dvoboj 5. kola HT Premijer lige. U Gradski vrt stigao je Furnir, koji je, bar na papiru, trebao biti idealan protivnik za povratak na pobjednički kolosijek. Izgubili su osječki košarkaši posljednje dvije utakmice u domaćem prvenstvu, a njihov protivnik je pak u slavonskoj metropoli želio upisati i prvu ovosezonsku pobjedu. Bili su Zagrepčani jako blizu, ali posljednja lopta nije ušla i gosti su se kući vratili praznih ruku.

Počelo je dobro za VROS, šest poena na otvaranju donijelo je dozu samopouzdanja, najviše ga je u prvoj četvrtini imao kapetan Lisica, koji je za deset minuta ubacio 15 poena, trice je gađao 4-4. Da je domaćin bio smireniji na liniji slobodnjaka (pet promašaja), razlika je mogla biti i veća od 23:17. Pri 28:22 počeli su problemi i za Osječane. Suparnička zonska obrana urodila je plodom, domaćin je četiri minute bez ubačaja i gosti su u 18. minuti prvi put u vodstvu (31:32). Nisu ga dugo zadržali, ali početkom treće četvrtine najavili su da bi to mogla biti neizvjesna utakmica. Sastav Jeronima Šarina otvara treću četvrtinu sa 0:10, a kada je najbolji njihov igrač iz prvog dijela Karahodiž zaradio četvrtu osobnu pogrešku, bio je to signal za buđenje domaćina. Posebno Topolovića, koji je pod obručem stvarao popriičan nered, zabio je devet poena, ali i maksimalno opteretio visoku liniju protivnika prekršajima. U 26. minuti Furnir je drugi put na +8 (41:49), a onda se napokon ukazao i domaćin. Do kraja četvrtine serijom 16:3 "brokeri" vraćaju prednost, koja je pet minuta prije kraja i najveća, 70:57. Za to zasluge idu i Kuanyu, čiji su napadački skokovi dali priliku za nekoliko uspješno realiziranih drugih napada. No ništa još nije bilo riješeno, jer u svoj toj jurnjavi igračima Marka Mandića se potkralo nekoliko brzopletih akcija i pogrešaka, što je zamalo rezultiralo i gubitkom utakmice. Zagrepčani se nisu predavali, sve su bacili na šut za tri poena, koji ih baš nije služio (opalili 39 trica, pogodili 13). No u završnici utakmice vezali su četiri uspješna pokušaja i donedavno sigurna pobjeda domaćina postala je upitna. Kada je Vidović pogodio tricu i smanjio na 80:79, do kraja je ostalo 30 sekundi. Osječani su olako prodali posljednju loptu i Furnir je imao dosta vremena da sve okrene u svoju korist u preostalih 14 sekundi. Domaćin je imao tri prekršaja do bonusa, posljednji bez posljedica napravljen je pet sekundi prije kraja. Posljednju loptu uzeo je ponovo Vidović, ali druga trica zaredom nije ušla i Vrijednosnice Osijek mogle su odahnuti. Upisale su ipak zasluženu pobjedu i krenule u dobrom raspoloženju put Zlatibora, gdje danas od 15 sati igraju dvoboj 2. kola ABA 2 lige, protivnik je Lovćen 1947.

Nino Benčina
VRIJ. OSIJEK  80

FURNIR  79

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja. 50. Suci: Jurčević, Gracin, Kovačević

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Makoi 3, Lisica 25 (5-6), Filipović, Grušanović 2 (2-2), Tomljenović, Tokić, Špehar, Porobić 8 (1-2), Kuany 16 (2-2), Bošnjak 6 (0-4), Topolović 20 (6-9), Jurić

FURNIR: Vidović 12 (3-4), Obradović, Krajina 7 (1-1), Marić 15 (4-6), Nazor 3, Kumanović, Mandalinić 22 (1-1), Bjelanović, Rađa 7, Karagodić 13 (3-4)