DUBRAVA CUP 2021.

Mikanovčani opet do naslova prvaka preko PPD-a Zagreb
Objavljeno 8. rujna, 2021.
Prestižni rukometni turnir za mlađe uzraste Dubrava Cup 2021. u Zagrebu okupio je ponajbolje ekipe iz cijele Hrvatske, a nadmetali su se i Slavonci. Vrlo uspješan bio je RK Ivan iz Starih Mikanovaca, koji je imao momčadi u četiri kategorije, a ponovno su sjajni bili dječaci u uzrastu U13. U reprizi finala nedavnog turnira u Vinkovacima Mikanovčani su porazili vršnjake iz PPD-a Zagreb s 21:15, osvojili naslov pobjednika i dokazali da su trenutačno najbolja momčad među trinaestogodišnjacima u Hrvatskoj. Osim pokala za pobjednika turnira, u RK Ivan su otišla i dva pojedinačna priznanja, za najboljeg trenera je proglašen Boris Lubar, a za najboljeg vratara Fran Lovrić. U skupini su igrači Ivana svladali Dubravu, Maksimir Pastelu, Bjelovara, ZG Dubravu, Pavleki, a utakmica sa Sesvetama završila je neodlučeno. Taj jedan remi nije zaustavio Ivan, koji je u polufinalu nadvisio Vodice, a u finalu je bio bolji od pomlatka najboljeg hrvatskog rukometnog kluba.Osim kategorije U13, Mikanovčani su imali predstavnike i među igračima do 17 godina, među kojima je Ivan zauzeo osmo mjesto. Mladići iz Mikanovaca su u konkurenciji igrača U15 bili šesti, a u kategoriji U11 peti.

Rezultat iz Zagreba pokazuje da se u Starim Mikanovcima dobro radi s mlađim uzrastima. Klub je osnovan prije nekoliko godina (2017.), nema rukometnu dvoranu ni neke sjajne uvjete za rad, ali okuplja gotovo stotinu igrača koji djeluju u šest kategorija. Ti mladići su u klub donijeli već nekoliko vrijednih pokala, s međunarodnog turnira u Bijeljini, jakog nadmetanja u Vinkovcima te sad s turnira u Zagrebu. A u nastavku sezone čeka ih još jakih izazova, međunarodni rukometni turniri Slavonski Brod, Valpovo i Bjelovar, nakon čega bi poslije gotovo dvije godine pauze trebala započeti i nova rukometna sezona u Hrvatskoj. I. Li.