SEHA GAZPROM LIGA

NEXE posustao u nastavku u Zaporožju
Objavljeno 3. travnja, 2021.
Rukometaši NEXE-a poraženi su u subotu u Zaporožju u posljednjem kolu B skupine SEHA-Gazprom lige. Pobjedom 36:30 Motor je zauzeo prvo mjesto u skupini i s te će pozicije u play-off. Slično kao i u prvom susretu u Našicama, nakon kojeg je također slavio ukrajinski prvak, NEXE je odlično odigrao prvo poluvrijeme. Vodio je večim dijelom prvog poluvremena, u 13. minuti čak i pet razlike (10:5). Ipak, na odmor se otišlo sa dva pogotka prednosti za NEXE. Motor je brzo u nastavku stigao do preokreta. Serijom od 5-1 u samo pet minuta nastavka stigli su do prednosti. Kao da je kod "gromova" ponestalo i snage. Razumljivo, jer su u utorak odradili kvalitetno gostovanje u Njemačkoj protiv Rhein Neckar Lowena u kojem su remizirali u uzvratnom susretu osmine finala Europske lige. Uz to, put u Zaporožje i nije bio tako lagan i jednostavan. Uz to, Motor je na vratima imao sjajnog Ivana Maroza, koji je imao 15 obrana. Sve to su razlozi novog poraza NEXE-a od odličnog ukrajinskog sastava, koji ove sezone ima stopostotni učinak protiv hrvatskih klubova. Naime, slavili su i u oba susreta Lige prvaka protiv PPD Zagreba. K.L.
MOTOR  36 (15)

NEXE  30 (17)

ZAPOROŽJE - Palace of Sports Yunost. Suci: Ismail Metalari i Nenad Nikolovski (Makedonija)

MOTOR: Kubatko 1, Malasinskas 2, Pukhouski 2, Denysov, Turchenko 2, Molina, Kravchenko 4, Dontsov 3, Horiha 5, Burzak 1, Kasai 6, Maroz (15 obrana), Minotskyi 6, Komok, Bokhan 3, Tiutiunnyk 1

NEXE: Bakić 1, Eter, Barišić Jaman, Car, Radovanović (9 obrana-jedan sedmerac), Jelinić 3, Vida 2, Manci Mičević 2, Severec 4, Pešić 5, Kević 6, Jaganjac 2, Pribetić 5

SEDMERCI. Motor 4(3), NEXE 4(4); ISKLJUČENJA: Motor 8 minuta (Turchenko, Horiha, Bokhan, Tiutiunnyk), Nexe 2 minute (Kević).