BSK U 20. KOLU DRUGE HNL SVLADAO MLADU MOMČAD SPLITSKOG HAJDUKA

Dabro i Gvozdenović pogodili za ostanak bodova u Slavoniji
Objavljeno 1. ožujka, 2021.

Do zaslužene pobjede nogometaši BSK-a došli su pogocima tek u završnici utakmice, nakon što su prethodno propustili pregršt prigoda pred vratima mladih Splićana. Kvaliteta je tako naplaćena sedmom ovosezonskom drugoligaškom pobjedom izraženom premalim omjerom prema viđenim u nedjelju na travnjaku u Bijelom Brdu. Jesenas u Dalmaciji na stadionu Poljud nije bilo pobjednika (2:2), ali u nedjelju o tome nije bilo dvojbe, jer su štićenici trenera Tomislava Steinbrücknera dominirali i kontrolirali tijek igre i Hajduk II kući poslali bez ičega.

Ispitivanje snaga trajalo je do 18. minute kada su se počele nizati opasne situacije pred gostujućim vratima. Najčešće je prijetio Čikvar tada sa 17 metara za malo promašivši lijevi donji kut. Tri minute kasnije Periša je zdesna prizemno na prvoj vratnici pronašao Gbanea koji nije dobro prihvatio loptu, i do nje je prije došao splitski čuvar mreže. U 23. minuti Splićani su prvi put zaprijetili slobodnjakom Mikulića s 30-ak metara kojeg Đilas nije imao problema zaustaviti. Zato je njegov kolega na drugoj strani Sentić u naslovnoj ulozi bio u 27. minuti bravurozno zaustavljajući udarce Periše i Čikvara iz blizine. Dvije minute iza toga Selbol je slijeva šutirao iz obećavajuće pozicije čiji je udarac zaustavio "bijeli" blok, a lopta zatim došla do Čikvara koji je iz otvorene pozicije sa 16 metara ljevicom visoko prebacio okvir vrata. Identično kao pet minuta uoči odlaska na odmor kada ga je zdesna u 16-ercu pronašao Periša, a bjelobrdski napadač ponovno bio neprecizan.

I u petoj minuti nastavka domaći su imali stopostotnu prigodu iniciranu od Dabre koji je na lijevoj strani pronašao Selbola čiji je udarac Sentić paradom zaustavio kada su se našli oči u oči. Jedinu ozbiljniju prijetnju momčad Hajduka II kreirala je u 56. minuti, kada je Ćalušić s ruba 16-erca šutirao pod gredu, odakle je Đilas paradom izvadio loptu. Zbivanja su se zatim ponovno preselila na polovinu terena gostiju koji su opasno živjeli (i) u 69. minuti. Tada je zdesna u 16-erac ubacio Čikvar, Periša petom prebacio na drugu vratnicu, a Dabro u skoku glavom loptu poslao u Sentićevo naručje. Minutu kasnije Župan je probio lijevi bok, i zatim na suprotnoj strani tražio Čikvara ispred kojeg je netko od "bijelih" u zadnji tren izbio loptu. Ona se 60-ak sekundi kasnije, nakon ubačaja iz lijevog kuta, našla u Perišinim nogama, ali ju je on s desetak metara poslao pokraj desne vratnice. Od lijeve je u mreži, dvije minute kasnije, završio Dabrin pokušaj s 12-13 metara kada mu je prigodu pripremio Gvozdenović - 1:0. On je dobru igru potvrdio na isteku 90. minute kada mu je slijeva loptu dodao Vrdoljak, a Gvozdenović ju iz srca 16-erca snažnim udarcem zakucao pod gredu za konačnih 2:0.

Dražen Lekšan
BSK*2(0)

HAJDUK II*0

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme sunčano. Teren s umjetnom travom. Bez gledatelja. Sudac: Ante Bundović (Bjelovar) 7,5. Strijelci: 1:0 Dabro (73), 2:0 Gvozdenović (90). Žuti kartoni: Periša (BSK) i Ćubelić (Hajduk II). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Đilas 7, Periša 7, Dalić 7, Majtanić 7, Župan 7,5, Gbane 7,5, Mišić 7 (od 89. Gavrić -), Čikvar 6,5, M. Bajić 6,5 (od 79. Ilić -), Selbol 6 (od 57. Gvozdenović 7), Dabro 7 (od 89. Vrdoljak -).

HAJDUK II: Sentić 7, Burin 6 (od 70. Šarić 5,5), Mikulić 6,5 (od 78. Šošić -), Ševelj 6, Unušić 6 (od 78. Mijatović -), Ćalušić 6,5, Ćubelić 6 (od 64. Grubišić 5,5), Bekavac 6, J. Bajić 6,5 Chinedu 6 (od 70. Tolaj 5,5), Blagaić 6.

IGRAČ UTAKMICE: BRUNO ŽUPAN (BSK)
REZULTATI 20. KOLA
Orijent 1919 (Rijeka) - Dugopolje 0:1, Dubrava Tim kabel (Zagreb) - Međimurje (Čakovec) 0:0, Cibalia (Vinkovci) - Inter Zaprešić 1:1, BSK (Bijelo Brdo) - Hajduk II (Split) 2:0, Croatia (Zmijavci) - Osijek II 1:0, Sesvete - Dinamo II (Zagreb) 3:2, Rudeš (Zagreb) - Kustošija (Zagreb) 1:2, Solin - Opatija 1:1 i Hrvatski dragovoljac (Zagreb) - Junak (Sinj) 1:1.