OSJEČANKE PONOVNO UVJERLJIVE

Balić petardirala splitski Marjan
Objavljeno 23. studenog, 2020.
Nije presudno, ali je možda znakovito da su nogometašice Osijeka na zaključenju jeseni u slavonskoj metropoli slabiju splitsku ekipu znatno uvjerljivije porazile nego prije sedam dana njihove sugrađanke, aktualne prvakinje Hrvatske. Iako je do kraja prvoga dijela sezone štićenicama trenera Marijana Vuke nakon dvotjedne stanke zbog reprezentativnog termina preostalo još gostovanje kod zagrebačkog Agrama, vrlo je vjerojatno da će o jesenskom prvaku odlučiti gol-razlika, budući da su “zečice” sa Splitom bodovno izjednačene. Na tome su Osječanke jučer itekako poradile u novoj jednosmjernoj utakmici na ŠRC-u “Ante Gotovina” i pobjedi izraženoj dvoznamenkastim rezultatom u kojoj Marjan nije imao izgleda. Ionako mali, postotci su se počeli dodatno smanjivati u petoj minuti kada je Lorena Balić pristiglim Splićankama zabila prvi od ukupno svojih pet pogodaka. Tako bitno povećavajući prednost na vrhu liste strijelaca ispred klupske kolegice Izabele Lojne, koja je ovaj susret 9. prvoligaškog kola preskočila zbog žutih kartona. Izostanak kapetanice kompenzirale su suigračice, a posebice raduje da je među njima konkretan doprinos dao tercet mladih koji čine Monika Čavić, Marta Mikinac i Antonela Blažević, a koji je dodao četiri pogotka. Za konačnih 11:0 pobrinule su se iskusnije Kristina Nevrkla i Mateja Bulut popravljajući tako gol-razliku koja će, vjerojatno, prevagnuti da Osječanke zimuju na vrhu redoslijeda. Dojmljivoj izvedbi i visokoj pobjedi treba dodati da osim Lojne na raspolaganju nije bilo i iskusne Ive Culek. Na njih se posve zaboravilo u 13. minuti kada je Balić udvostručila prednost iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, poslije čega je samo postalo upitno koliko će ukupno lopti završiti iza leđa solidne Paule Matković koja, praktički, nije bila kriva ni za jedan pogodak, a spriječila ih je još sijaset. Naročito jer se domaće igračice nisu zadovoljavale postignutim, nego su igrale maksimalno do kraja. Iako su u prvom dijelu bile učinkovitije nego u nastavku kada je završilo samo pet lopti u splitskoj mreži. Domaća je bila ugrožena tek sredinom prvoga dijela kada je Anja Prskalo izmaknula zadnjoj liniji i naišla na neprobojnu vratarku Maju Belaj koja je otklonila tu jedinu ozbiljniju prijetnju ekipe Marjana. D.L.
OSIJEK*11 (6)

MARJAN*0

OSIJEK - ŠRC “Ante Gotovina”. Vrijeme oblačno, prohladno. Teren dobar. Bez gledatelja. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Strijelci: 1:0 L. Balić (5), 2:0 L. Balić (13.-11m), 3:0 Čavić (15), 4:0 Mikinac (33), 5:0 L. Balić (34), 6:0 Nevrkla (44), 7:0 Čavić (50), 8:0 L. Balić (51), 9:0 L. Balić (66), 10:0 Blažević (68), 11:0 Bulut (72). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Belaj, Bulut, Pranješ, Nevrkla, L. Balić, Blažević, Mikinac (od 65. Matanić), Kunštek, Šalek, Laslavić, Čavić. Trener: Marijan Vuka

MARJAN: Matković, Matić, Prskalo, Klarić (od 64. Turkalj), E. Balić, Jurić (od 46. Milojević), Petković, Grbavac, Perica (od 46. Martinović), Granić, Deranja. Trener: Ivica Matić