CADETS AND JUNIORS BOSNIA OPEN

Eva Gal s tri zlata najbolja kadetkinja
Objavljeno 25. veljače, 2020.
U sportskoj dvorani u Bužimu, općinskom središtu sjeverno od Bihaća, u okviru manifestacije "25 godina Ponosni bosanski grad Bužim 2020", krajem prošloga tjedna održan je četvrti taekwondo turnir 4. Cadets and Juniors Bosnia Open. Među 223 borca iz 18 klubova iz četiri države sudjelovalo je i pet natjecatelja iz Taekwondo kluba Slatina, koji su se kući vratili s medaljama. Slatinski taekwondoisti više nego dostojno zastupali su svoj klub, grad i Hrvatsku, osvojili su četiri zlata, dva srebra i jednu broncu. U kategoriji mlađih kadetkinja do 35 kilograma dominirala je Eva Gal, osvojivši prvo mjesto, a najbolja je bila i u kategoriji starijih kadetkinja do 40 kilograma. Zahvaljujući tim uspjesima Eva je proglašena najboljom kadetkinjom na turniru. Nadmetala se u osam borbi, dvije pobjede završila je prekidom i predajom suparnica, u ostalim je borbama dominirala. Uz ta dva zlata u borbama Gal je osvojila još jedno najsjajnije odličje, ono u formama kadetkinja crveni pojas. Uza sve to, valja napomenuti da Eva ima samo 32 kilograma i da se često bori protiv težih i starijih suparnica.

Dvije medalje osvojila je i Stefani Oskomić: zlatnu u kategoriji djevojčica do 25 kilograma s dvije pobjede te srebrnu nakon borbi s osam protivnica u kategoriji kadetkinja do 30 kilograma. Kod starijih kadeta do 35 kilograma Stjepan Oskomić bio je drugi, a brončanu medalju u kategoriji kadeta do 35 kilograma osvojio je Marsel Maravić. Kristijan Krezner nije se uspio popeti na pobjedničko postolje.

Mlade članove TKD kluba Slatina na turniru u Bužimu vodio je trener Stjepan Gal.