HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Brokeri se izvukli u samoj završnici
Objavljeno 5. listopada, 2019.
Vrijednosnice Osijek – Hermes Analitica 72:71
Nije bila laka domaća premijera za košarkaše s Drave, koji su spretno stigli do prve pobjede. Osječani su imali popriličnih problema, najviše u uvodnom dijelu utakmice, ali i u samoj završnici, gdje su se uspjeli iščupati. Trebalo je proći više od pet minuta za prve poene Vrijednosnica Osijek u Gradskom vrtu. Dotad su Zagrepčani zabili deset, nakon čega je Bašić s dvije trice najavio buđenje svoje momčadi. Činilo se da će Osječani u završnici prve dionice uhvatiti priključak (12:13), ali trebalo je pričekati sve do odlaska na odmor, da se stigne u egal (31:31). Treću dionicu domaćin otvara tricom Jordana i stiže do prvog vodstva, a odličnu četvrtinu odradio je Kujundžić s 12 poena. Stoga je stiglo i najveće vodstvo u 26. minuti (47:40), ali gosti se nisu predali. Uspjeli su sve prokrenuti, u 38. minuti je izgledalo da će bodovi za Zagreb (61:69), ali brokeri su pronašli put do pobjede, a napadački impuls dao je Ćorić sa sedam poena. Kod 70:71, Perić je promašio oba bacanja za goste, a Kujundžić je deset sekundi prije kraja zabio za konačni rezultat, koji nije uspio promjeniti Kalpić šutom prije sirene. N. Benčina

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 400.Suci: Terlević, Stanković i Katić.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 19, Jordano 14 (1-1), Filipović, Kujundžić 16 (0-1), Ćorić 13 (6-7), Šarenac, Jovanović, Buljević, Vedriš, Darling 6, Turalija 4 (2-4), Vuković.
HERMES ANALITICA: Perić 9 (2-5), Kordić 10 , Anzulović, Kalpić 8, Svoboda 10, Krajinović, Ljubičić 15, Šimović 7 (2-2), Gazić, Rajič 12 (4-7), Clark.
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 12:19, 19:12, 18:18, 23:22