U-20 EUROPSKO PRVENSTVO KOŠARKAŠA

Hrvatska će igrati za utješni plasman
Objavljeno 18. srpnja, 2019.
Mlada košarkaška reprezentacija Hrvatske igrat će za poredak od 5. do 8. mjesta na U-20 Europskom prvenstvu, koje se polako bliži kraju u Tel Avivu. Nakon što su u osmini finala bez problema svladali Poljsku, izabranici Damira Rajkovića su za proboj u polufinale morali preskočiti Francuze, koji su do četvrtfinala stigli s četiri izborene pobjede. Nije još aktualnim viceprvacima to pošlo za rukom, suparnik je bio bolji 71:63 (23:10, 12:12, 12:25, 24:16). Hrvatska je loše ušla u utakmicu, gotovo cijelo prvo poluvrijeme odradila je ispod očekivane razine. Francuzi su početkom druge četvrtine ostvarili visoku prednost od 16 poena (26:10), naši su se igrači mučili u napadačkom dijelu te se činilo da dvoboj neće ponuditi nikakvu neizvjesnost. No nakon odmora, Hrvati su preostalih 20 minuta odradili puno kvalitetnije, na isteku treće četvrtine potpuno su anulirali zaostatak, i u odlučujućih deset minuta ušlo se s poravnatih 47:47. Francuzi su držali još uvijek dostižno vodstvo u zadnjoj četvrtini, a u trenutcima kada je sve bilo još otvoreno, napravili smo ipak previše pogrešaka. Bilo je izgubljenih lopti, promašenih zicera, a to se u ovakvim susretima kažnjava porazom. Hrvatsku je predvodio Toni Nakić s 24 poena, 14 je zabio Josip Batinić, koji je pak prednjačio s krivim odlukama u završnici utakmice. Još su igrali: Vidović, Jordano 7, Palokaj, Runjić, Šarić, Marić, Vrgoč 11, Bajo 6 i Nikić 1. Sada preostaje borba za utješni poredak, petak je bio slobodan dan, sljedeći protivnik Hrvatske bit će u subotu poraženi iz ogleda Izrael - Litva, a prvensntvo se zatvara u nedjelju utakmicama za konačan poredak. N.B.