LJETNA NBA LIGA

U Nevadi uprskali u zadnjih deset minuta
Objavljeno 11. srpnja, 2019.
Treća utakmica i treći poraz Hrvatske u Ljetnoj NBA ligi u Las Vegasu. Nakon Detroita i Brooklyna, izabranici Veljka Mršića bili su u prilici upisati i prvu pobjedu u Nevadi. Protiv Oklahome su odrađene kvalitetne tri četvrtine, ali posljednjih deset minuta nismo bili na razini da svladamo Thunder, koji nije ostavio dojam momčadi koju se ne može dobiti. Na kraju je završilo 84:76 (25:27, 23:18, 11:24, 7:25). U posljednjoj četvrtini Hrvatska je zabila samo sedam poena, tako da je deset razlike na isteku 30. minute (69:59) nažalost otišlo u nepovrat. Uz lošu realizaciju, naši su igrači imali previše izgubljenih lopti, čak 23, a kada se rezultat lomio, Oklahoma je, s dvije pogođene trice, ubila posljednju nadu koja je još tinjala tri minute prije kraja. Minus je tada bio dostižan, samo tri poena (75:78), ali kada srljaš iz pogreške u pogrešku, teško je dobiti bilo koga, pa i ovakvu Oklahomu, u čijim redovima je najefikasniji bio Kevin Hervey s 13 poena, jedan manje dodao je Kadeen Harington. U hrvatskim redovima, Marjan Čakarun je uz 13 poena imao i sedam skokova, Pavle Marčinković i Marin Marić dodali su po 12 poena, Željko Šakić ubacio je 11 uz sedam skokova, a Roko Rogić devet poena, te šest skokova i pet dodavanja. Šteta, bila je ovo dobra prilika da se upiše i prva pobjeda, a jučer navečer priliku smo tražili protiv Dallas Mavericksa. N.B.