TAEKWONDO PH ZA KADETE I JUNIORE

Dvije bronce u Osijek, jedna u Vinkovce
Objavljeno 20. lipnja, 2019.
U splitskoj dvorani Gripe održano je taekwondo Prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore. Nastupilo je oko 270 kadetkinja i kadeta te više od 200 juniorki i juniora iz cijele Hrvatske. Nastupili su i članovi Taekwondo kluba Osijek i vinkovačkog Sajnamija. Od Osječana za medalje na PH borili su se juniorka Ana Pešikan (-52 kg) te juniori Marko Šimon (-55 kg) i Patrik Grgić (+78kg).
Prvog dana održavalo se kadetsko prvenstvo Hrvatske na kojem taekwondo klub „Osijek“ nije imao predstavnika, a Sajnami je u tom uzrastu predstavljala Mia Fernbach. Bio joj je to prvi nastup na državnom prvenstvu te premda nije ostvarila značajniji plasman, stekla je veliko iskustvo. U juniorskoj konkurenciji Osječanka Ana Pešikan (-52 kg) u prvom kolu pružila je dostojan otpor predstavnici zagrebačkog Iona Lari Maras u taktičko-tehničkom smislu, ali prilikom izvedbi svojih tehnika nije imala dovoljnu snagu udaraca koja je potrebna kako bi elektronika zabilježila poen, pa je na kraju poražena. Junior Marko Šimon u kategoriji -55 kg, u prvom kolu u borbi za medalju pobijedio je Martina Štefanca iz Karlovca uvjerljivim rezultatom 30:7, čime je osigurao broncu. U borbi za finale ždrijeb mu je donio nositelja turnira u toj kategoriji Kevina Češljara i kasnijeg prvaka Hrvatske, od kojeg je Marko izgubio. Drugi junior Patrik Grgić u teškoj kategoriji (+78 kg) također je osigurao broncu, i to pobjedom nad predstavnikom Zg Dubrave Manuelom Jozićem, a u borbi za finale izgubio je od Stjepana Petrića iz Marjana, također prvog nositelja i kasnijeg prvaka Hrvatske. Tako su Osječani osvojili dvije bronce. Medalja istoga sjaja stigla je i u Vinkovce. Osvojila ju je Ivana Firi u juniorskom uzrastu. Dobre borbe prikazali su Fran Čopćić i Patrik Sučić, ali su na kraju ostvarili plasman od petog do osmog mjesta. K.L.