KUGLAČKI KUP HRVATSKE

Momčad Osijek na splitskom Poljudu osigurala eurovizu
Objavljeno 10. lipnja, 2019.
Kupom Hrvatske i iznenađenjem u Splitu završila je još jedna kuglačka sezona u Hrvatskoj

Završena je kuglačka sezona nakon što je u Splitu odigran Final Four Kupa Hrvatske. Trofeje su za kraj zaslužili kuglači splitskog Mertojaka i kuglačice koprivničke Podravke, ali iz Dalmacije se zadovoljni vraćaju i kuglači Osijeka, koji su protiv izravnog suparnika uspjeli osvojiti treće mjesto, koje osigurava nastup sljedeće sezone na međunarodnom NBC pokalu. Zanimljiv je bio dvodnevni Final Four, koji je ponudio i neočekivane ishode.

U prvom muškom polufinalu Mertojak je bez problema svladao Zadrane 6:2 (18:6, 3632:3394), nakon čega su Osječani mogli igrati rasterećeni protiv najbolje hrvatske, ali i svjetske momčadi. Zaprešić nije lako došao do pobjede, kuglači s Drave možda su mogli i ozbiljnije ugroziti njihov prolazak, ali očito su već bili mislima u nedjeljnom jutru, kada ih je čekao odlučujući obračun, Njega su pak očito dočekali odmorniji i koncentriraniji te su ga odradili kvalitetnije od protivnika. Zasluženo su osvojili treće mjesto i izborili još jednu međunarodnu jesen. U borbi za naslov Mertojak je bio bolji od prvaka, Zaprešić je ipak ostao bez četvrtog trofeja u sezoni (prvenstvo, Svjetski kup i Liga prvaka), Splićani su iskoristili prednost domaćih staza i slavili sa 6:2 (16.5:7.5, 3682:3620).

Osijek – Zadar 5:3 (15:9, 3570:3550)

Harkanovac – Čota 0:1 (2:2, 571:626), Mušanić – Božičević 1:0 (4:0, 621:558), Radoš – Ukalović 1:0 (3:1, 612:588), Liović – Baljak 1:0 (2:2, 645:634), Pušić – Matak 0:1 (2:2, 559:570), Tomić – Colić 0:1 (2:2, 570:574)

Osijek – Zaprešić 3:5 (12:12, 3624:3662)

Radoš – Manev 0:1 (2:2, 614:630), Pušić – Bogdanović 1:0 (2:2, 627:614), Harkanovac – Vlakevski 0:1 (1:3, 574:615), Liović + Pofuk – Bolanča + Mance 1:0 (3:1, 482+150:475+126), Mušanić – Stoklas 0:1 (2:2, 550:588), Tomić – Fridl 1:0 (2:2, 627:614)

Kuglačice Đakova također su imale priliku boriti se za europsku scenu, ali su u polufinalu uvjerljivo poražene od Podravke. U drugom dvoboju Plitvice su kreirale senzaciju, drugoligaš je bio bolji od prvakinja i branitelja naslova, riječke Mlake, sa 5:3 (14.5:9.5, 3316:3295). Svoj prvi Kup uzela je ipak Podravka, u finalu je bila bolja sa 5:3 (14.5:9.5, 3323:3184) te je također osigurala nastup na NBC pokalu, kojeg je početkom sljedeće sezone domaćin Slavonski Brod.

Đakovo – Podravka 0:8 (8:16, 3252:3411)

Prugović – Kolarić 0:1 (2:2, 556:577), Kopecki – Matiša 0:1 (1:3, 545:582), Kulaš – Milak 0:1 (1:3, 522:558), Kuić – Orehovec 0:1 (1:3, 539:562), Čeliković – Šimunić 0:1 (1:3, 529:560), Perković – Petrić 0:1 (2:2, 561:572)

Nino Benčina
5:3
5:3

Osječani su ovim rezultatom izgubili od Zaprešića, ali su dan poslije slavili u utakmici za treće mjesto
LISTA SADA IMA DEVET OSVAJAČA
U Splitu je odigran deseti završni turnir Kupa Hrvatske, a nakon njega dobili smo novi klub koji se upisao na listu osvajača. To su kuglačice Podravke, koje sada, kao i Zagreb Zaboky, imaju jedan osvojeni Kup. Istra i Zagreb bili su dvaput pobjednici, a listu predvode kuglačice Mlake, koje su prošlog vikenda tražile svoj peti trijumf. No iznenadile su ih drugoligašice Plitvica, što je možda i najveće iznenađenje dosada na svim završnicama. Petu titulu lovili su i kuglači Zaprešića, ostaju na četiri, a jednu manje ima Zadar. Svoj drugi je osvojio Mertojak, a Osijek je i dalje na pobjedi iz 2012. godine. Inače, kuglačima s Drave ovo je bila devet završnica, a nakon četiri finala zaredom, sada nisu igrali za primat.