“FENJERAŠ” PAO U OSIJEKU

Pogodak Dage za oproštaj od domaće publike
Objavljeno 19. svibnja, 2019.
Druga momčad NK Osijeka ove sezone je odigrala 13 susreta u Gradskom vrtu i nijednom nije izgubila

Nogometaši Osijeka II od svoje su se publike u prvoj drugoligaškoj sezoni oprostili pobjedom. Bijelo-plavi su tako zaokružili uspješni domaći opus u kojemu nisu izgubili nijedan od 13 susreta koje su igrali u Gradskom vrtu.

Samo su tri gosta uspjela kući ponijeti jedan bod (Lučko, BSK, Solin). Nekakav plijen bio je nužan i Međimurju, koje je u Osijek stiglo kao posljednjeplasirana momčad prvenstva, što će i ostati nakon poraza od mladih Osječana. Bila je to prilično uspavljujuća utakmica u prvom poluvremenu. Osijek II nije pronalazio pravog načina kako na veća iskušenja staviti obrambeni blok gostiju, a oni, pak, u tih prvih 45 minuta nisu ni zapucali prema Barešiću. Jedina situacija koja je malo razbudila gledatelje dogodila se u 42. minuti kada je Todoroski vjerojatno želio centrirati, lopta mu je malo prešla preko noge i krenula prema vratima na kojima se Galoši ipak nije dao iznenaditi. Proslijedio je taj "zalutali metak" u korner. Nastavak utakmice donio je više uzbuđenja te jedan majstorski potez. Njega je proizveo Hrvoje Plum u 50. minuti, kada je iz slobodnog udarca s 20-ak metara lijepo prebacio živi zid i pogodio pod gredu za vodstvo Osijeka II - 1:0. Činilo se tada kako je pitanje pobjednika riješeno jer Čakovčani doista ofenzivno nisu pokazali baš ništa. Međutim, susret je u neizvjesnost ušao u 62. minuti, opet više zaslugom Osijeka II nego gostiju. Gačić je na trenutak izgubio ideju što učiniti s loptom u vlastitom kaznenom prostoru, a tu njegovu zbunjenost iskoristio je Munivrana, uzeo mu loptu i s pet-šest metara zabio za izjednačenje. Nakon toga gosti su oživjeli i mogli preokrenuti rezultat. Najbolje prilike za to imali su u 73. i 74. minuti. Prvo je Barešić sjajnom intervencijom zaustavio udarac Marcijuša, koji su svi već vidjeli u mrežu, u sljedećoj situaciji Novoselec je "uhvatio" volej na desetak metara od vrata nakon ubačaja iz kuta, ali nije bio precizan. Kazna za te promašaje Međimurje je stigla u 88. minuti kada je Dago s desetak metara iskosa pogodio od desne vratnice za pobjedu Osijek II.

Već u sudačkoj nadoknadi mogao se i Kolega upisati u strijelce i "podebljati" pobjedu domaćih, ali njega je u tome spriječila lijeva vratnica...

Dalibor Keler
OSIJEK II       2 (0)

MEĐIMURJE       1 (0)

OSIJEK - Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: 300. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace) - 7. Strijelci: 1:0 Plum (50), 1:1 Munivrana (62), 2:1 Dago (88). Žuti kartoni: Gačić (Osijek), Patafta, Marić (Međimurje). Crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK II: Barešić 7, Lišnić 6,5, Gačić 5,5, Radeljić 7 (od 53. Almeida 6), Todoroski 6, M’Pinda 6 (od 69. Čakarić 6), Plum 7, Hudećek 6,5, Todorov 6, Dago 7, Daku 6 (od 59. Kolega 6).

MEĐIMURJE: Galoši 6, Ptiček 6, Režić 6, Novoselec 6, Pajić 5,5, Zanjko 5,5, (od 78. Tkalčić -), Hranilović 5,5, Patafta 5,5 (od 60. Marić 5,5), Marcijuš 6 (od 88. Trojak), Munivrana 6.

IGRAČ UTAKMICE: HRVOJE PLUM (OSIJEK II)