PRVA HRL SJEVER (M), 19. KOLO

Osijek poražen kod "medvjeda"
Objavljeno 11. ožujka, 2019.
Rukometaši Osijeka nisu uspjeli povezati dvije gostujuće pobjede. U 19. kolu Prve HRL Sjever Osječani su gostovali u Zagrebu kod Medveščaka Zg te su nakon izjednačenog susreta poraženi 24:23. Tako su "medvjedi" istom mjerom uzvratili Osijeku za poraz iz prvog dijela prvenstva, kada je također bilo samo jedan razlike, ali u korist osječkog prvoligaša, koji se porazom spustio na šesto mjesto tablice. Osječani imaju za čime žaliti jer su u prvom dijelu vodili i šest razlike (10:4), no razlika se do odmora istopila, a u nastavku su u neizvjesnoj završnici mirnije ruke bili Zagrepčani.
Đakovo je upisalo i šesti uzastopni poraz u nastavku sezone, no potpuno očekivan, jer je stigao u Križevce kod drugoplasiranog KTC-a. Domaćin, koji ima premijerligaške ambicije, nije ih nikakvom opuštenošću htio ugroziti uoči derbija sljedećeg tjedna protiv Bjelovara, pa je od prve minute pokazao kako neće dopustiti nikakvu rezultatsku neizvjesnost. Serijom 4-0 KTC je u 9. minuti već imao 9:3 i bilo je već tada jasno kako nikakve senzacije neće biti. No, gosti nisu potonuli, uspostavili su potom donekle ravnotežu, pa je razlika u korist domaćina u sljedećem razdoblju varirala između pet i osam pogodaka. U sličnom se ritmu nastavilo i u drugom poluvremenu, KTC je rutinski održavao visoko vodstvo, sredinom nastavka prvi je put narasla na dvoznamenkastu razliku (31:21), a na kraju je završilo slavljem domaćina 37:28. G. Roguljić
KTC*37 (21)

Đakovo*28 (14)

KRIŽEVCI - SD Križevci. Gledatelja: 100. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivice).

KTC: Gošić, Marković 4, Kovačić 3, Mušlek 1, Vučelić 7 (1), Harča 2, Lazar 1, Kota 6, Perajica 4, Miklečić 1, Hančić, Pehar 8.

ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević, Lasić 3, Perković 1, Šimić, Goluža 11 (2), Poplašen, Kostić 1, Klepo 1, Orlović, Ćurić 6, Novoselović 5, Damjanić.

SEDMERCI: KTC 2 (1), Đakovo 2 (2); ISKLJUČENJA: KTC 6 minuta (Kovačić 2, Kota 2, Pehar 2), Đakovo 4 minute (Goluža 2, Ćurić 2)
Medveščak Zg*24 (12)

Osijek*23 (13)

ZAGREB - Dom sportova. Gledatelja: 100. Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin).

MEDVEŠČAK ZG: Vukić, M. Babić 6 (2), Halužan 2, D. Babić 2, Vukšić 1, Bošnjak, Fritz, Žaja 1, Vusić 6, Goda, Jonjić, Franjko, Capan 6.

OSIJEK: Šimatić 3, Kuže 1, Marković 7 (3), Zrno, Jurić, Cickai 1, Čičak 1, Stojnović, Nedić 4 (3), Kopić, Babić 3, Radović 3, Vešligaj, Mandarić, Barić, Kolar.

SEDMERCI: Medveščak Zg 2 (2), Osijek 7 (6); ISKLJUČENJA: Medveščak Zg 10 minuta (D. Babić 2+2, M. Babić 2, Halužan 2, Žaja 2), Osijek 10 minuta (Nedić 2+2, Marković 2, Čičak 2, Radović 2).