ODBOJKA

Osječanke u Zadru učvrstile prvoligaški primat
Objavljeno 17. prosinca, 2018.
Odbojkaški su klubovi preko vikenda odrađivali 11. kolo, pretposljednje u godini na izmaku. No, već sada je sigurno da će odbojkašice Osijeka prezimiti na čelnoj poziciji Prve hrvatske lige. Primat su potvrdile na najteži, ali najslađi mogući način, protiv direktnih suparnica u borbi za vrh. Učenice Miroslava Đekića pružile su sajnu partiju u Zadru i slavile s čistih 3:0 (25:20, 25:19, 25:20). To je već deseta pobjeda odbojkašica s Drave ove sezone. Tri boda su na konto stavile i Novogradiščanke, koje u Rijeci protiv slabašne Drenove, osim u prvom setu, nisu imale problema. Završilo je 3:0 (25:23, 25:18, 25:12) za gošće, a još su igrali Dinamo - Kostrena (3:0). Na tablici Osječanke vode s 28 bodova, Dinamo Zadar i Split (utakmica manje) imaju po 23, dok je Nova Gradiška na petom mjestu s 19 bodova.

Drugi poraz zaredom upisali su odbojkaši s Drave u Superligi koji su se praznih ruku vratili iz Kaštela, No, Mursa-Osijek nije bila bezazlen suparnik Mladost Ribola Kašteli, koja je lagano riješila samo prvi set u svoju korist. Najzanimljiviji je bio drugi, koji je mogao i na gostujuću stranu, ali nakon propuštene prigode bilo je za očekivati da će sve biti riješeno u tri seta. Kaštelani su nakon 80 minuta upisali pobjedu 3:0 (25:16, 30:28, 25:22). Odbojkašice Enna Vukovara jučer poslijepodne gostovale su kod zagrebačkog Olimpika. Sva četiri slavonska kluba posljednju će utakmicu u 2018. odigrati na svom parketu. N.B.