EUROPSKO KICKBOXING PRVENSTVO

Iz Bratislave u Slavoniju stigle medalje
Objavljeno 23. listopada, 2018.
U Bratislavi je održano Europsko kickboxing prvenstvo u K-1, low kick i kick light. U konkurenciji 494 natjecatelja iz 35 zemalja Hrvatska je osvojila po četiri zlata i srebra te sedam bronci. U sastavu naše reprezentacije nastupilo je i četvero Osječana, Antonio Krajinović, Gaj Ćosić i Ivona Lučić iz Svetog Duha te Šejla Omičević iz HUS-a. Antonio Krajinović u low kicku do 75 kg u prvom kolu pobijedio je Ukrajinca Artura Zakirka, a u borbi za medalju nezasluženo je izgubio od Talijana Marija Andree Nanija. Gaj Ćosić u K-1 do 81 kg u prvom kolu pobijedio je domaćeg borca Jozefa Kolodžeja, a u borbi za medalju izgubio prekidom u 2. rundi od Makedonca Bobana Ilioskog. Ivona Lučić u K-1 do 52 kg u prvom kolu izgubila je od Ruskinje Kristine Ismailove, a Šejla Omičević u K-1 do 65 kg od domaće predstavnice Sarke Melinove također odlukom sudaca. U Slavoniju su medalje donijeli Matej Lebo iz Tigar Broda, koji je osvojio srebro u kick lightu do 84 kg, a Luka Jaman iz đakovačkog Blitza broncu u K-1 do 86 kg. Andrej Kedveš iz đakovačkog Blitza izgubio je u prvom kolu od aktualnog svjetskog i s ovog natjecanja europskog prvaka, Srbina Aleksandra Konovalova. K.L.