NOVI PORAZ ŽRK-A OSIJEK U PRVOJ HRL

Osječanke vodile i pet razlike u prvom dijelu pa posustale u nastavku
Objavljeno 22. listopada, 2018.
Rukometašice Osijeka i nakon 5. kola na svom kontu nemaju ni bod. Osječanke su četvrti prvenstveni poraz doživjele u Varaždinu od Koke (29:24), a nakon njega imaju za čime žaliti. Naime, igračice Jelene Crnov odigrale su najbolje ovosezonsko poluvrijeme, no nisu uspjele istu razinu održati svih 60 minuta. Gošće su u prvom poluvremenu samo dva puta Varaždinkama dopustile izjednačenje na startu, a u 10. su minuti povele 6:3. Serijom 3-0 Osijek je u 28. poveo s najvećih "plus pet" (14:9), što je Koka do odmora smanjila na 14:11.
Nastavak su puno bolje otvorile domaće igračice i u prvih deset minuta serijom 6-1 preokrenule rezultat (17:15). Uspjele su Osječanke izjednačiti, no posljednji put u 49. minuti (21:21), nakon čega je Koka nanizala tri pogotka te do kraja sačuvala drugu pobjedu u prvenstvu.G.R.

Koka                          29  (11)
Osijek                         24  (14)

VARAŽDIN - GS dvorana. Gledatelja: 150. Sutkinje: Irena Pahor i Sanja Trbović (obje Rijeka).

KOKA: Jalušić 4, Balajić, Domjan 6, Rogina, Čurić 4, Masnić 7, Beličev (5+0), Blažek 3, K. Mrazović 3 (3), Furjan 1 (1), Šegota (5+1), Papac 1, Davidović, Vrček, M. Mrazović, Bešenić.

OSIJEK: Putnik 5, Daidžić, Hren 2, Ljubas, Zirn 10 (3), Dragojević, Borac (3+0), Prskalo 2, Jeršek 1, Zagorščak, Barišić, Špoljarić 4, Brkić, Frančić.

SEDMERCI: Koka 5 (4), Osijek 4 (3); ISKLJUČENJA: Koka 6 minuta (Masnić 2, K. Mrazović 2, Papac 2), Osijek 8 minuta (Zagorščak 2+2, Daidžić 2, Zirn 2)