MLADI NOGOMETAŠI ŠPARTE

Dobar dojam na turniru u Austriji
Objavljeno 25. svibnja, 2018.

Mladi nogometaši Šparte (U-15) gostovali su na međunarodnom nogometnom turniru u Austriji IJT 2018 (Internationaler Jugend Turnierkreis), koji je održan u Adlwangu, Bad Hallu, Nussbachu i Waldneukirchenu. Šparta se natjecala u skupini A i ostvarila tri pobjede i jedan poraz, a jedna je utakmica završena neriješeno. Bolji su bili od vršnjaka iz austrijskog Dietacha (1:0), talijanskog Boznera (2:1) te njemačkog Marenberga (2:1), ali bolji od Belomanastiraca bili su nogometaši njemačkog Siegena (4:1), a remizirali su s češkim Drnovicama (0:0). Zbog bolje gol-razlike, plasirao se u finale Bozner, a Šparta je razigravala za plasman od četvrtog do šestog mjesta. U razigravanju poraženi su od češkog Dynama Budejovice (0:4) i austrijskog Union Pichlinga, osvojivši naposljetku 6. mjesto, od ukupno 18 momčadi koje su nastupile na turniru u toj dobnoj skupini. Šparta je na turnir otišla posredstvom bivšeg igrača Gorana Basarića. Turnir IJT organizira se svake druge godine, a ove godine proslavljena je 25. godišnjica održavanja. Na njemu se natjecala ukupno 61 momčad iz 12 država, a Šparta je bila jedini predstavnik Hrvatske. Pobjednik turnira u U-15 kategoriji bila je momčad Mladosti iz Apatina. I. Getto