HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Zadrani i protiv Vrijednosnica nastavili seriju
Objavljeno 18. travnja, 2018.

Očekivani poraz košarkaša s Drave u 24. kolu HT Premijer lige. Vrijednosnice Osijek nisu imale izgleda u Zadru, koji je tako ostvario 21. pobjedu zaredom u borbi za bodove. Bilo je jasno da gosti teško mogu do njih, stoga su u rasterećenoj partiji “brokeri” pružili solidno izdanje. Rezultatski se priključak držao do 14. minute (25:23), ali je domaćin serijom od 9:1 prvi put stigao i do dvoznamenkaste prednosti od deset poena, koliko je bilo i nakon odlaska na odmor. Zadar je u nastavak ušao u brzini više, bilo je vidljivo da Krstićeva momčad neće držati ravnopravan korak. U 26. minuti udvostručena je prednost na poluvremenu (64:44), a najveći zaostatak gosti su imali u 37. minuti (93:67). Do kraja “brokeri” prave 12:2 i tako ublažuju očekivani poraz. No već u subotu mora se tražiti pobjeda u Gradskom vrtu protiv Alkara, u obračunu koji će najvjerojatnije odlučivati za mjesto koje vodi u doigravanje. N. Benčina

ZADAR 95
VRIJEDNOSNICE OSIJEK 79

ZADAR – Dvorana “Krešimir Ćosić”. Gledatelja: 400. Suci: Jurčević (Split), Marunica (Zagreb), Šverko (Rijeka)

ZADAR: Bašić 5, Vladović 5, Ivanov 2, Kraljević 18 (4-5), Jelenković, Krajina 5 (1-2), Vuković 9 (2-2), Brzoja 16 (5-6), Špralja, Gray 20 (1-2), Božić 13 (7-8), Planinić 2 (0-1)

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tomsick 14, Taylor 8 (2-3), Došen 7 (2-2), Levinson 11 (1-1), Markulin 3, Anzulović 2, Šarac 11, Krolo, Lindbom 2 (2-2), Vrkić 14, Turalija 7 (3-4)

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 17:15, 29:21, 27:20, 22:23