SUPERLIGA ODBOJKAŠA

Veliki korak prema trećem mjestu
Objavljeno 21. veljače, 2018.

Dvoboj s Riječanima “mursašima“ je bio iznimno važan. Naime, prije četiri dana Osječani su doživjeli prvi poraz nakon serije od pet pobjeda, a protiv gostiju s Kvarnera nužan je bio povratak na pobjednički kolosijek. U sklopu 8. kola 1. skupine igralo se protiv direktnog rivala u borbi za treće mjesto, prema kojem su sinoć igrači Davora Meringera napravili velik korak.

Rijeka je ove sezone već slavila u Gradskom vrtu, ali ovaj put nije imala izgleda, a treba reći i da nije bila u najjačem sastavu. No sumnjamo da bi to nešto promijenilo. Domaćin je bio siguran, razigran i odlučan u nakani da osvoji tri važna boda. Vidjelo se od samog početka da su “mursaši“ ti koji će diktirati stanje na semaforu. Počeli su silovito, prvi set bio je riješen nakon nekoliko minuta, točnije, nakon vodstva od 10:2. Ubrzo je bilo 19:8, nakon čega su se malo razigrali i gosti, koji serijom 6:0 vraćaju nadu, ali ona nije potrajala i Mursa-Osijek je povela. Slično je bilo i u trećem setu, brzinskih 9:3 donijelo je domaćinu dodatnu sigurnost, za koju se prije svih pobrinuo Ivan Matoković, koji je na visokoj razini bio cijeli dvoboj, ali posebno nadahnut bio je u drugom setu. u kojem je svaki put imao rješenja za suparničku obranu. Treći set gosti su bili najžilaviji, donekle su držali priključak do tehničkog time-outa (12:9), ali bilo je vidljivo da u utakmici neće biti nikakvog preokreta i da će Mursa-Osijek upisati sigurnu pobjedu i tri boda. Isti suparnici igraju već u nedjelju, u 9. rundi, a u Rijeci će Osječani imati priliku i teorijski potvrditi treću poziciju u konačnom plasmanu, te za doigravanje. N. Benčina