PRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

Borovo napokon slavilo kod kuće
Objavljeno 23. siječnja, 2018.

Trebalo je dočekati 10. kolo da košarkaši Borova upišu i premijernu domaću pobjedu u Prvoj hrvatskoj ligi. Momčadi Gorana Gunjevića ovo je drugi trijumf u sezoni, onaj prvi ostvarila je na strani (Karlovac), a sada je napokon netko kapitulirao i u SD-u Borovo. Gosti iz Virja nisu na ovoj utakmici imali nikakve šanse, iako su solidno držali priključak 15-ak minuta. Na odmoru je bilo +8 za domaćina, a na isteku treće četvrtine bilo je jasno da će Podravac ovu utakmicu izgubiti dvoznamenkastom razlikom. Kod Borova, raspoložen je bio tercet predvođen Tonijem Kovačem (21 poen, 8 skokova), 19 je dodao Ljubomir Miljanić koji je imao i 12 skokova, a Jakov Šarac je uz 17 poena podijelio i pet asistencija. Važna je ovo pobjeda Borova u borbi za ostanak, priključak s konkurencijom i dalje je prisutan, ali trebalo bi ovako i nastaviti.

Na tablici vodi Gorica s 20 bodova, dva manje ima Bosco, dok je Borovo na pretposljednjem, 11. mjestu s 12 bodova, jedan više imaju Podravac i Grafičar. N.B.

BOROVO              102
PODRAVAC           83

VUKOVAR - SD Borovo. Gledatelja: 200. Suci Mikulić, Pencinger i Grubišić.

BOROVO: Brocić 9, Jovanović, Šarac 17, Bobinac, Boras 6 (1-2), Miljanić 19, Bekavac 6 (2-2), Rajšić 7 (2-2), Vuković, Žulj 9, Kapović 8, Kovač 21 (11-12).

PODRAVAC: S. Zadravec 17 (1-3), J. Zadravec 16 (4-4), Šiprak 2, Vedriš 2, Hrženjak, Balatinec, Krajinović 8 (2-4), Šestak 12 (2-3), Kodba 2, Maslić 14 (5-7), Odobašić, Katavić 10 (2-3).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 27:25, 24:18, 28:21, 23:19.