PRVA HRL SJEVER, 5. KOLO

Osijek bolji od druge momčadi “plinara”
Objavljeno 19. listopada, 2017.

Rukometaši Osijeka u 5. su kolu Prve HRL Sjever upisali drugu prvenstvenu pobjedu svladavši u Zrinjevcu PPD Zagreb 2 s 33:30. Osječani su otvorili susret s 3:0, no gosti su odmah i izjednačili te se u prvom poluvremenu vodila izjednačena borba. Prednost je najčešće bila na strani domaćina koji su na “pogon” raspucanih Repušića i Grizelja (obojica ukupno po 11 pogodaka) uglavnom imali pogodak ili dva viška. Na odmor se otišlo s 18:18, a u sličnom su ritmu prošle i prve minute nastavka. Tada su Osječani od 21:21 stigli do najvećih “plus pet” (28:23) u 44. minuti te se činilo da su tada i “prelomili” susret. No, Zagrepčani su uzvratili serijom 5-0 za izjednačenje pa je o pobjedniku odlučivala sama završnica. Tu su precizniji bili domaći rukometaši, nanizali su četiri uzastopna pogotka za 33:29 u 58. minuti te tako osigurali drugo prvenstveno slavlje ove sezone. G.R.

Osijek                                33 (18)
PPD Zag. 2                        30 (18)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska).

OSIJEK: Kolar, Ištvanić, Vuković, Zrno, Lukac, Barić 2, Goluža, Repušić 11 (2), Šaravanja 4, Radović 2, Kopić 1, Bolanča 2, Grizelj 11, Barišić, Vešligaj.

PPD ZAGREB 2: Račić 6, Kocen, Vrbić, Vusić 6, Panjan, Strbad 5 (4), Šafranko 1, Jurman 4, Gabrieri, Turčić 2, Javor 3, Purić, Ljubić 3, Curiš.

SEDMERCI: Osijek 2 (2), PPD Zagreb 2 4 (4); ISKLJUČENJA: Osijek 2 minute (Radović 2), PPD Zagreb 2 4 minute (Šafranko 2, Ljubić 2).