TREĆA HNL "ISTOK": ČEPINČANI NA VRHU PORETKA

Susret prelomljen u završnici prvoga dijela
Objavljeno 16. listopada, 2017.

Iako su Đakovčani uvodno bolje stajali, bodovi su zasluženo ostali u Čepinu! Susret je bio prelomljen na kraju prvog poluvremena kada su domaći stekli dva pogotka prednosti. Obostrano otvorena igra ubrzo je iznjedrila prigode. Prva u trećoj minuti pred domaćim vratima koja je ugrozio Abramović šutirajući s 15 metara u Kordića. Tri minute kasnije bila su ugrožena đakovačka vrata čiji je lijevi gornji kut Grgić zamalo promašio ciljajući ga s 18 metara. Đakovčani su u desetoj minuti imali stopostotnu prigodu koju je zdesna inicirao Petričević vrativši do Habade, a njegov udarac iz blizine Kordić je nogom obranio. U 40. minuti Nikolić je sve dobro napravio i zatim šutirao u lijevu domaću vratnicu. Kazna je na drugoj strani došla dvije minute kasnije poslije Roljeva proboja desnog boka i povratne lopte do Agatića koji je iz blizine pogodio desni donji kut - 1:0. Neposredno uoči odmora Čepinčani su udvostručili vodstvo iz kontranapada koji je poveo Ivić i dubinski pronašao Grlića koji je svladao Jukića kada je izbio ispred njega - 2:0.

U drugoj minuti nastavka domaći su tražili najstrožu kaznu kada je Agatić bio povučen za dres, kada se spremao ubaciti loptu u mrežu. Potom se igralo između 16-eraca pri čemu su Čepinčani kontrolirali igru. Do novog su pogotka Čepinčani mogli u 73. minuti kada je Krstanovićev slobodnjak s 25 metara zamalo promašio lijevi gornji kut. Isti je domaći igrač, sedam minuta kasnije, dodao udesno utrčalom Iviću koji je zatim prizemnim udarcem pogodio suprotni kut - 3:0. Ivić je mogao poentirati i u 88. minuti, ali je tada iz blizine prebacio okvir vrata nakon što ga je slijeva uposlio Grgić. D. Lekšan

ČEPIN                                 3 (2)
ĐAKOVO CRO.                 0

ČEPIN - ŠRC Čepin. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 500. Sudac: Leo Knežević (Jelisavac) 6. Pomoćnici: Galinec i Grepo. Strijelci: 1:0 Agatić (42), 2:0 Brlić (45), 3:0 Ivić (80). Žuti kartoni: Agatić, Gačić, Krstanović (Čepin), Nikolić, Abramović i Stipanović (Đakovo Croatia). Crvenih kartona nije bilo.

ČEPIN: Kordić 7, Grgić 7, Lamza 6,5, Bošnjaković 6,5 (od 81. Kuburić -), Rolj 7, Gregić 6,5, Agatić 7, Ivić 7,5, Brlić 7 (od 76. Bilandžić -), Gačić 6,5, D. Damjanović 6,5 (od 66. Krstanović 6,5).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić 5,5, Matković 5,5 (od 26. Rajčević 5,5), Kolak 5,5, Galičić 5,5, Nikolić 6 (od 70. Stanušić -), Petričević 6,5, Drenjančević 5,5, Habada 6, Abramović 6, Stipanović 6,5, B. Damjanović 6.

IGRAČ UTAKMICE: DOMAGOJ IVIĆ (ČEPIN).