PRVOLIGAŠ OPRAVDAO STATUS U ĐAKOVU

Utakmica riješena u prvom dijelu, domaćin ni blizu iznenađenja
Objavljeno 20. rujna, 2017.

Đakovčani nisu mogli protiv prvoligaša iz Pule i odmah na prvoj stepenici završili su svoj nastup u Kupu Hrvatske.

Gosti su na mokrom travnjaku stadiona u Đakovu krenuli s prvoligaškim gardom, imali su inicijativu, ali su prvi ozbiljnije zaprijetili domaći preko Petričevića. Pucao je iz kaznenog prostora, ali pokraj gola. Ipak, bolju igru momčad Istre 1961 okrunila je pogotkom u 19. minuti. Goncalves je sjajnom dijagonalom pronašao Čuljka, koji izlazi sam pred vratara Jukića i lako pogađa đakovačku mrežu. Povećali su gosti na 2:0 tri minute poslije. Iz slobodnog udarca s lijeve strane u kazneni prostor loptu je ubacio Čuljak, glavom ju je na prvu vratnicu uputio Gojković, potom je natrčao Matyazh te bez problema zabio - 0:2. U 32. minuti Đakovčani su imali svoju drugu dobru priliku na utakmici, ali i ta je ostala neiskorištena. Silovito je tukao Kolak, ali točno u vratara Čorića. Dominacija Istrana rezultirala je trećim pogotkom, u 40. minuti. Čuljak je izigrao domaću obranu i izvrsno uposlio Gojkovića, koji s desetak metara matira Jukića. U drugom dijelu intenzitet igre znatno je pao. Istra je do četvrtog pogotka stigla u 70. minuti. Halilović je dobio loptu u kaznenom prostoru, lijepom varkom prevario svog čuvara, a zatim i vratara Jukića. U sjajnoj prigodi da ublaži poraz bio je Galičić u 73. minuti, ali bio je neprecizan. Ž. Kovač

ĐAKOVO CRO.                     0
ISTRA 1961                            4  (3)

ĐAKOVO - Stadion Đakovo. Gledatelja: 400. Sudac: Marko Cestarić (Sisak) – 7. Strijelci: 0:1 Čuljak (19), 0:2 Matyaz (22), 0:3 Matyaz (40), 0:4 Halilović (71). Žuti kartoni: Damjanović, Galičić (HNK Đakovo Croatia), Vrdoljak (Istra)

ĐAKOVO CROATIA: Jukić , Matković, Galičić, Barukčić, Petričević(od 46. Habada), Bogdanović, Drenjanjčević, Kolak, Abramović, Stipanović, Damjanović (od 46. Novoselić, od 63. Rajčević)

ISTRA 1961: Ćorić, Gojković, Čuljak, Goncalves, Halilović, Matyazh( od 72. Hing- Glover), Maružin, Vrdoljak(od 63. Urošević), Pereira (od 56. Miljanić), Grujević, Maksimović