PRVA HRL SJEVER

Slavonski trojac krenuo porazima
Objavljeno 19. rujna, 2017.

Rukometaši Osijeka porazom su počeli novo prvenstvo u Prvoj HRL Sjever izgubivši na gostovanju u Bjelovaru 33:28. Domaćini su bili u prednosti tijekom gotovo cijelog susreta, Osječani su vodili samo jednom (5:4), no držali su rezultatski priključak. Bjelovarčani su u prvom poluvremenu uglavnom imali pogodak-dva prednosti, dva puta su bili i na “plus tri” (12:9, 13:10), a na odmor su otišli s vodstvom 15:13. Na otvaranju drugog dijela Bjelovar je poveo 17:13, ali Osijek se nije predavao, smanjivao je zaostatak te u 44. minuti i izjednačio (22:22), no za više od toga nije bilo snage. Domaći su se rukometaši nedugo potom odvojili na 27:23 te do kraja bez mnogo muke sačuvali prednost i osvojili prve bodove u novom prvenstvu.

Poraze su upisala i preostala dva slavonska predstavnika. Đakovo je kod kuće izgubilo od Moslavine 27:26, dok je Nova Gradiška od Garešnice poražena 32:30. G.R.

Bjelovar                     33  (15)
Osijek                        28  (13)

BJELOVAR - Školsko sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag).

BJELOVAR: Perić, Čirjak 5, Jurišić 2, Petričević 1, Lind 4 (1), Šimunović, Vidaković 10, Vidović 4, Udžbinac, Fiala 1, Pećina, Tandara 1, Dervenčić 3 (1), Gašparović, Babić 2, Oslovar.

OSIJEK: Kolar, Vuković 1, Lukac, Barić 1, Repušić 10, Šaravanja 3, Radović 6, Kopić, Barišić, Goluža, Bolanča 1, Grizelj 6, Vešligaj.

SEDMERCI: Bjelovar 2 (2), Osijek 2 (0); ISKLJUČENJA: Bjelovar 8 minuta (Dervenčić 2+2, Jurišić 2, Vidaković 2), Osijek 2 minute (Radović 2)

Rezultati 1. kola

Vidovec - PPD Zagreb 2 28:29, KTC - Maksimir Pastela 30:23, Đakovo - Moslavina 26:27, Bjelovar - Osijek 33:28, Garešnica - Nova Gradiška 32:30, Ivanić - Viro Virovitica 31:25, Rudar - Medveščak Zg 31:26