TREĆA HNL "ISTOK": OSIJEK

Pobjednik odlučen u prvih sedam minuta
Objavljeno 18. rujna, 2017.

Ekspresno su mladi Osječani riješili pitanje pobjednika u susretu s Varteksom. Već u prvih sedam minuta zabili su dva pogotka, zahvaljujući svom kapetanu Mihaelu Žaperu. Prvi je pao u 5. minuti, nakon što je Broz neoprezno srušio Rajića u šesnaestercu, pa je dosuđen kazneni udarac, iz kojeg je Žaper bio neumoljiv - 1:0. Samo dvije minute poslije isti je igrač lijepo prihvatio jednu dubinsku loptu, došao sam pred golmana, “izvagao ga”, prošao i onda mirno pogodio praznu mrežu - 2:0. Osječanima je to rano vodstvo dalo krila pa su nastavili pritiskati goste, a do odmora su stvorili još tri vrlo povoljne situacije za pogodak, ali jednom Rajić te dva puta Mišković nisu uspjeli povećati vodstvo svoje momčadi. Da stvari budu još gore za goste iz Varaždina, pobrinuo se Goran Spasić, koji je u 38. minuti laktom pogodio Bubala i zbog toga zaradio isključenje.

U nastavku utakmice s igračem više Osječani su maknuli nogu s gasa, igrali mirno, a što nisu uvjerljivije pobijedili, najzaslužniji je gostujući vratar Saša Dreven, koji je obranio čiste prilike Marinu, Talysu i Čikvaru, a bilo je još obećavajućih situacija, u kojima je osječkoj momčadi nedostajalo nešto više mirnoće. D.Keler

Osijek II             2  (2)
Varteks               0

OSIJEK - Igralište u Donjem gradu. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Ante Bundović (Bjelovar) 6,5. Strijelac: 1:0 Žaper (5.-11m), 2:0 Žaper (7). Žuti kartoni: Jakšić, Ripić, Bubalo (Osijek II), Dreven, Sušac, Radić, Kukec, Hižak (Varteks). Crveni karton: Spasić (Varteks)

OSIJEK II: Kukić -, Lišnić 6,5, Lončar 6,5, Ivić 6,5, Marin 6, Bubalo 6, Jakšić 6,5, Rajić 6, Žaper 7 (od 72. Čikvar -), Mišković 6,5 (od 67. Ikić 6), Ripić 6 (od 83. Talys -)

VARTEKS: Dreven 6,5, Kuhar 5,5, Sušac 5,5, Broz 5, Sokter 5, Spasić 5, Radić 5,5, Kukec 5,5, Modrić 5 (od 60. Takatoku 5), Malnar 5 (od 69. Hižak 5), Šoštarić 5 (od 87. Šobak -)

IGRAČ UTAKMICE: MIHAEL ŽAPER (OSIJEK II)