ATLETSKI KLUB SLAVONIJA-ŽITO

Zlato za motkaša Darija Prekla i mlađekadetsku štafetu 4x200 m
Objavljeno 12. rujna, 2017.

Na zagrebačkom stadionu Mladosti proteklog su vikenda održana dva državna prvenstva na kojima su nastupili članovi Slavonija-Žita. Oba dana vikenda trajao je PH za mlađe seniore i seniorke, a u nedjelju su se održale preostale discipline sa PH za mlađe i starije kadete i kadetkinje koje je zbog nevremena prekinuto krajem lipnja u Osijeku.

Na PH za mlađe seniore i seniorke sudjelovalo je oko 200 natjecatelja iz 29 klubova, a osječki su atletičari osvojili četiri medalje. Sve su izborene u tehničkim disciplinama - skoku s motkom i u vis. Državni prvak u skoku s motkom postao je Dario Prekl s preskočenih 4,60 m, a broncu je uzeo državni kadetski rekorder Sven Salaj (4,40). U istoj disciplini Osječani su osvojili još jedno odličje, kod atletičarki, i to broncu Elije Valentić (3,70 m). Za četvrto odličje zaslužna je Sara Aščić, koja je bila srebrna u visu sa 1,63. Od ostalih osječkih predstavnika Juraj Marinčić bio je peti na 800 m (2:00.36), a kod atletičarki u istoj disciplini Barbara Vrhovac bila je osma (2:26.45). Peti su bili i Antonio Bjelović na 1500 m, s osobnim rekordom (4:09.01), te Dorotea Šešum na 100 m prepone (17.87), dok je u skoku u dalj bila deveta (4,92 m).

Medaljama su se okitili i atletičari vinkovačke Cibalije, koji su osvojili dva srebra u bacanju kladiva. Do njega je stigla Magdalena Đekić (43,70) kod atletičarki te Benjamin Lovrić (49,26) kod atletičara.

Atletičari Slavonija-Žita uzeli su četiri medalje i u dovršetku PH za mlađe i starije kadete i kadetkinje. Najsjajnim se okitila mlađekadetska štafeta 4x200 m: Bernard Bručić, Vedran Benja, Franko Salaj i Jarno Mlinaček, koja je naslov prvaka Hrvatske osvojila sa 1:50.18. U istoj štafeti, ali kod mlađih kadetkinja Eva Župan, Nera Tešankić, Petra Mauk i Lorena Faktor bile su srebrne (1:54,52), a treću štafetnu medalju Osječani su osvojili kod kadetkinja na 4x300 m, gdje su Paola Rešetar, Jana Pranjić, Lorena Bencarić i Melani Bosić bile brončane (2:55.01). Do jedinog pojedinačnog odličja u Zagrebu stigla je mlađa kadetkinja Lorena Faktor, koja je bila brončana u skoku u vis (1,44 m). Kadetska štafeta 4x300 m, Mihael Sušić, Arian Getto, Mislav Škrtić i Luka Bede, bila je peta (2:45.47), u bacanju koplja kod kadetkinja Tonka Majer zauzela je šesto (31,54 m), a Ana Širić deveto mjesto (22,34). G.Roguljić