SPLIĆANI SLAVILI U BUGARSKOJ

Hajduk pobjedom potvrdio prolaz
Objavljeno 20. srpnja, 2017.

Nogometaši Hajduka izborili su nastup u 3. pretkolu Europske lige nakon što su bili bolji u dvije utakmice od bugarskog Levskog. Hajduk je u prvom susretu 2. pretkola slavio 1:0 u Dugopolju, u uzvratu u Sofiji je samo podebljao prednost i novom pobjedom od 2:1 potvrdio prolaz. Splićani su zasluženo u trećem pretkolu, u dvije utakmice su potpuno nadigrali Levski i da je bilo malo više sreće, ona dugopoljska, posebice ova sofijska pobjeda, trebala je biti puno uvjerljivija.

Splićani su uzvrat igrali pred praznim tribinama jer je Levski zbog divljanja navijača kažnjen, a u toj su tišini dominirali i promašivali. U prvom poluvremenu Splićani su mogli voditi tri-četiri razlike, ali mreže su mirovale. I onda nakon silnih promašaja stigla je kazna, u 69. minuti domaćin je poveo pogotkom Sergia Busa. U istoj minuti je Erceg promašio, a domaćin krenuo u kontru, Cvetković je povukao i lijepo ubacio na peterac, gdje loptu dočekuje Bus i glavom zakucava za 1:0. Levski je tim pogotkom izbrisao prednost Hajduka, ali Splićani su se brzo vratili i to zahvaljujući Ohandzi, koji je ponovno bio spasitelj. Ohandza je u 78. minuti ušao na travnjak umjesto Vlašića, a dvije minute kasnije pogodio za 1:1. Dobio je loptu na rubu kaznenog prostora, othrvao se dvojici čuvara i pucao. Lopta se odbila od Goranova, promijenila smjer i tako prevarila Mitreva za 1:1. Hajduk je prije toga promašio niz zicera i onda ga je spasio sretni, ali zasluženi gol. Nakon 1:1 Splićani su lakše disali, jer bili su bliže 3. pretkola, a pobjedu gostiju potvrdio je Erceg u 86. minuti.

Hajduk je prošao Levski, a sljedeća prepreka je danski Brondby, koji je s ukupnih 3:2 prošao finsku Vaasu. I. Liović