PRVENSTVO BALKANA U ATLETICI

Ivan Horvat ponovno zlatni
Objavljeno 17. srpnja, 2017.

Ivan Horvat osvojio je zlatnu medalju u skoku s motkom na Prvenstvu Balkana za seniore i seniorke koje se održalo u Novom Pazaru. Hrvatski rekorder slavio je s preskočenih 5,50 m, ispred Grka Trivyzasa Panagiotisa (5,30) i Cipranina Stylianoua Nikandrosa (5,10). Ovo je Horvatu već osmo odličje s balkanskih prvenstava, a peto zlatno te sada ima tri zlata i dva srebra na otvorenom te dva zlata i srebro u dvorani. Slavonija-Žito je u Novom Pazaru predstavljala i Sara Aščić koja je u skoku u vis zauzela osmo mjesto s 1,65.

Hrvatski su atletičari na ovom Prvenstvu osvojili ukupno pet medalja, od čega četiri zlatne. Osim Horvata, naslov balkanskog prvaka pripao je Martinu Mariću u bacanju diska (61,20), Mateu Ružiću na 400 m (47.22) i Yannu Senjariću na 400 m s preponama (51.42), dok je srebrna bila ženska štafeta 4x400 m u sastavu Marina Banović, Kristina Dudek, Marija Hižman i Anita Banović (3:43.90). G.R.