A-1 LIGA KOŠARKAŠA

“Brokeri” se kod prvaka
dobro držali 35 minuta
Objavljeno 21. listopada, 2016.
Košarkaši Vrijednosnica Osijek doživjeli su prvi ovosezonski poraz u A-1 društvu

Nakon deset dana stanke košarkaši s Drave vratili su se svojim ligaškim obvezama. Jučer su Vrijednosnice Osijek u sklopu 3. kola A-1 lige gostovale u Zagrebu kod Cedevite.

Na megdan aktualnom prvaku “brokeri” su otišli s maksimalnim učinkom, ali i s nadom. Domaćin, naime, nije nastupio u najjačem sastavu, nije bilo Bilana, Hopsona, Babića, Katića, Žganeca, Muse (izvan igre bio je i Begić), dok trener Krstić nije mogao računati na ozlijeđenog Minesa. Dobra vijest je da je osposobljen Mustapić, koji je zabio 13 poena u prvom poluvremenu. Upravo smo u njemu gledali ravnopravnu partiju, pa su tako od četvrte minute gosti držali vodstvo od šest poena, koje su izgubili u desetoj minuti zahvaljujući prije svega raspoloženom Arapoviću. Izjednačeno je bilo i u drugoj dionici, pa do njene završnice, a domaćin se odlijepio nakon 28:28 u 17. minuti, kad je s dvije trice došao do prednosti 37:30. Ipak, u posljednjoj sekundi Vuković je zabio 32. poen za osječku momčad.

Nastavak su domaćini otvorili s pet poena u nizu i u 21. minuti bilo je +10 (42:32). No, nije dugo trebalo Krstićevoj momčadi da se vrati na pravi kolosijek, predvođena raspoloženim A. Šarcem, priključak je brzo uhvaćen. Nažalost, ponovno je koncentracija popustila u posljednjim trenucima treće dionice, a to je kažnjavao raspoloženi Bundović, dok je sekundu prije isteka 30. minute Rogić zabio za 57:48. Na ulasku u zadnjih deset minuta Krušlin je tricom podigao prednost preko deset poena, do 35. minute još je tinjala nada, ali Krušlin je s dvije trice i laganim polaganjem riješio sve dvojbe u 38. minuti (73:57). Vrijednosnice Osijek doživjele su na kraju prvi poraz u prvenstvu, ništa čudno, ali prvaka su dobro namučili. Da su gosti bolje gađali slobodna bacanja (promašili 11) i imali šut za tri poena (5-20) i bili malo drskiji u napadu, možda bi dvoboj bio i neizvjesniji. Kod poraženih, Aljoša Šarac zabio je 16 uz sedam asistencija i četiri skoka, a najefikasniji bio je Mustapić (18), koji je dodao sedam skokova i tri dodavanja.

Nino BENČINA
Cedevita                  75
VROS                     65

ZAGREB – Dom sportova. Gledatelja: 150. Suci: Vulić (Zadar), Jurčević i Roglić (oba Split).

CEDEVITA: James 12 (2-2), Krušlin 11, Lončar, Bundović 17 (2-5), Stockton 11 (4-6), Begić, Vučić, Rogić 3 (1-2), Dukan 1 (1-3), Arapović 15 (3-3), Ramljak 5, Mikšić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Torić 2, J. Šarac, Došen, Robinson 12 (0-3), Žulj, Vuković 14 (2-4), A. Šarac 16 (4-5), Krajina, Turalija, Mar. Karlović 3 (1-4), Mustapić 18 (3-5).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 16:14, 21:18, 20:16, 18:17