ZAVRŠENO SVEUČILIŠNO EP

Nijemci slavili nakon jedanaesteraca
Objavljeno 29. srpnja, 2015.

Nakon 90 minuta predviđene igre i dva produžetka od 15 minuta njemački studenti iz Bochuma boljim su izvođenjem jedanaesteraca postali prvaci Europe svladavši u finalu lanjsku najbolju momčad ruskog državnog sveučilišta Kubana. Bila je to ravnopravna igra, u kojoj je najviše uzbuđenja pred vratima viđeno u prvom poluvremenu. Dvije su prilike bile obostrano, ali su najveću propustili Nijemci u 63. minuti, kada je Nowitzki probio desni bok i vratio na 13-14 metara do Seidelam koji je neometan prebacio okvir vrata. U prvom su produžetku Rusi imali priliku u 102. minuti, ali je Rittmeier obranio Komlichenkov udarac iz blizine. Rusi su veliku priliku imali u drugom produžetku, kada su došli do brojčane prednosti na travnjaku od čak dva igrača. Portugalski je, naime, sudac Beilufusu u 110. pokazao drugi žuti, isključujući karton, identično kao u 114. minuti Seideleu, tako da su Nijemci susret završili s devetoricom. U izvođenju jedanaesteraca imali su više uspjeha jer Rusi nisu iskoristili dva od svoja četiri udarca, a Nijemci su zabili četiri od pet tako da sastav Kubana peti jedanaesterac nije trebao izvesti. D. Lekšan

Bochum4 (0,0)
Kuban2 (0,0)

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Noćna: utakmica. Teren: odličan. Gledatelja: 500. Suci: Antonio Jorge Ferreira (Portugal) te Mihaela Popescu (Rumunjska) i Igor Babić (Hrvatska). Jedanaesterci: 1:0 Pfannenschmidt, Komlichenko - Rittmeier brani, 2:0 Graser, 2:1 Vardania, Wibbe - vratnica, 2:2 Treshcanski, 3:2 Debowiak, Mamedov - promašio, 4:2 Mengert. Crveni kartoni: Beilfus (110) i Seidel (114) - oba Bochum

BOCHUM: Rittmeier, Wilmanns, Malcherek (od 89. Pfannenschmidt), Mengert, Kisyna (od 114. Apolinarski), Nowitzki, Beilfus, Möllers (od 72. Graser), Wibbe, Seidel, Debowiak

KUBAN: Moskalenko, Belorovski, Yury (od 46. Kasyanov, od 103. Vorona), Treschanski, Mustafaev, Prokopenko (od 108. Mamedov), Manukian, Rakhimov (od 30. Vardania), Komlichenko, Zolotov, Lobkarev