MALONOGOMETNI TURNIR TRI KORNERA PENAL

Pomor favorita: Ispali Skripta Tisak, Caffe 5 Gravia i HRFUTSAL.com
Objavljeno 1. srpnja, 2015.
Danas se igra finalna večer koja će dati novog seniorskog pobjednika turnira

OSIJEK - Bila je to neočekivano loša večer za favorite na 12. malonogometnom turniru Tri kornera penal. Čak tri momčadi koje su željele otići do kraja zaustavljene su u četvrtfinalu i to sve tri nakon izvođenja šesteraca. Ako su susreti osmine finala bili predvidljivi i s jako malo neizvjesnosti, ovi četvrtfinalni su doslovce ponudili vrhunsku dramatiku. Tako će današnja finalna večer sigurno dati novog pobjednika u seniorskoj konkurenciji jer se među onima koji su zaustavljeni u četvrtfinalu našao i branitelj naslova Skripta Tisak. Iako je u svojim redovima imala četvoricu igrača prvoligaša Osijek Kelmea, Skripta Tisak zapela je na također vrlo dobro posloženoj momčadi Auto Brko koja se oslanjala na iskusnije španere i hrvatskog futsal reprezentativca Andreja Pandurevića. Nakon 30 minuta bilo je 1:1. Mijo Nađ je već u 2. minuti doveo Auto Brko u vodstvo, a to je u završnim minutama prvog dijela poništio, a tko drugi, nego Dražen Ćavar. No, Ćavar se u izvođenju šesteraca pretvorio u tragičara jer je jedini promašio od svih šest izvođača, pa je Auto Brko izborio plasman u polufinale. Na isti način, nakon raspucavanja sa šest metara D.G.O. je zaustavio HRFUTSAL.com s tom razlikom da u osnovnom dijelu susreta nije bilo pogodaka. U šestercima su presudili promašaji Davora Ercega i Emilija Peroševića za HRFUTSAL.com, pa je D.G.O. na koncu slavio s 2:1 i postao polufinalist. Šesteraca su se napucali i MNK Saponia i Caffe 5 Gravia. I njihov je susret završio bez pobjednika nakon 30 minuta (1:1), a odluka o pobjedniku pala je tek u šestoj seriji izvođenja šesteraca. Slavila je Saponia sa 6:5.

Jedini susret koji je odlučen u okviru 30 minuta bio je onaj između Murse V.B.K. Folding i Autoservisa Pukljak (4:3), ali i on je obilovao uzbuđenjima i neizvjesnošću.

Kod veterana neizvjesnosti je bilo daleko manje. Caffe 5 Gravia je s čistih 4:0 svladao Staru Mošu, iako je utakmica bila otvorena do sredine drugog dijela. “Petica” je dotad imala minimalnu prednost, a onda je u razmaku od tri minute (22. i 25.) postigla još dva pogotka i riješila pitanje pobjednika. U polufinalu će zaigrati i prošlogodišnji finalist Samba pizzeria Milić koji je s 4:2 bio bolji od Prvog hrvatskog piva Osječkog.

U uzrastu mlađih pionira plasman u finale osigurao si je Višnjevac u susretu protiv Olimpije 2002, i to na neoubičajen način. Mladi Višnjevčani pobijedili su s 2:0, a oba su pogotka postigli, u istoj, osmoj minuti utakmice.

Večeras na Zelenom polju slijedi konačan rasplet jer je na programu finalna večer za sve kategorije.D.Keler

Mlađi pioniri
OLIMPIJA                                0
VIŠNJEVAC                             2 (2)

Igralište SD Olimpija. Suci: Dino Škrobar i Teo Zeba. Strijelci: 0:1 Maganić (8), 0:2 Sverić (8).

OLIMPIJA 2002: Grginov, Radovanović, Horvat, Karml, Knežević, Marković, Rudec, Stojković, Križan.

VIŠNJEVAC: Plazonič, Sverić, Poje, Štajduhar, Primožić, Knježević, P. Dokletal, Morovičanin, Maganić, M. Dokletal.

Veterani
CAFFE 5 GRAVIA                        4 (1)
STARA MOŠA                                  0

Igralište SD Olimpija. Suci: Ivan Škaro i Hrvoje Kovačević. Strijelci: 1:0 Korman (10), 2:0 Runtić (22), 3:0 Budiša (25-6m), 4:0 Runtić (30).

CAFFE 5 GRAVIA: Mutić, Kolovrat, Kragujević, Pranjić, Kovačević, Babić, Husić, Runtić, Tutić, Almaši, Korman, Budiša.

STARA MOŠA: Barišić, Lijić, Zečević, Janić, Jurajić, Mihajlović, Orkić, Zovko, Žarak, Popadić.

Seniori
HRFUTSAL.COM                             1 (0,0)
D.G.O.                                                2 (0,0)

Igralište SD Olimpija. Suci: Dino Škrobar i Hrvoje Kovačević.

HRFUTSAL.com: Simić, Eror, Barišić, Perošević, Filipović, Erceg, Kundid, Siber.

D.G.O.: Lukenda, R.Vasilj, Rimac, Maligec, Kovačić, Jager, G.Vasilj, Duvančić, Ilakovac, Žaper, Gačić, Jakić.

SKRIPTA TISAK                                   3 (1,1)
AUTO BRKO                                         4 (1,1)

Igralište SD Olimpija. Suci: Dino Škrobar i Hrvoje Kovačević. Strijelci: 0:1 Nađ (2), 1:1 Ćavar (13).

SKRIPTA TISAK: Mladina, Ćavar, Ižaković, Babić, Pecnik, Šimić, Horvat, Kajfeš, Rožmarić, Lukačević.

AUTO BRKO: Balić, Barišić, Nađ, Voldin, Pandurević, Džanko, Varga, Salopek, Šmit, Lišić