U VIŠNJEVCU PRIJATELJSKI SUSRET JUNIORSKIH REPREZENTACIJA

Mladi “kockasti” potvrdili kvalitetu protiv rumunjskih vršnjaka
Objavljeno 21. svibnja, 2015.

I u drugoj test-utakmici s rumunjskim vršnjacima hrvatski 18-godišnjaci došli su do pobjede izražene s tri pogotka razlike, pri čemu su se obje mreže mogle još koji put zatresti. Bolji ulaz u igru naši su mladići oplodili lijepim pogotkom Božića, u 15. minuti, koji je na 14 metara od Tordaia primio loptu na prsa i zatim ju je škaricama poslao u desni donji kut - 1:0. Nakon toga su Rumunji opasno zaprijetili u 23. i 29. minuti. Prvo je Cicaldau, s 25 metara, za malo promašio suprotni, lijevi gornji kut, a potom su gosti šest minuta poslije iz iste akcije mogli dva puta poentirati. Zdesna je David izbio ispred Matoševića, koji je obranio završni udarac odbivši loptu do Cicaldaua, kojem je naš blok onemogućio pogodak skrenuvši loptu nekoliko centimetara pokraj desne vratnice. Pet minuta uoči odmora hrvatska je vrsta udvostručila vodstvo zahvaljujući Anočiću, koji je na lijevoj strani prevario dva žuta igrača i zatim centrirao na prvu vratnicu, gdje je skočio Božić i glavom loptu skrenuo u bliži kut - 2:0. U nastavku su izbornici dali priliku i ostalom raspoloživom igračkom kadru, pa se igra malo razvodnila. Završnica je, međutim, ponovno pripala našoj vrsti, koja je u 85. i 86. minuti, uoči trećeg pogotka, imala dobre prilike. Obje je zaustavio pričuvni rumunjski vratar Popescu, obranivši udarce Budanu rukom i Karoglanu nogom. Minutu poslije iz lijevog je kuta ubacio Fintić na drugu vratnicu, odakle je loptu vratio Vrljičak, a ispred Popescua Kulenović vrhom kopačke ubacio i treću loptu u gostujuću mrežu - 3:0. D.Lekšan

HRVATSKA                         3  (2)
RUMUNJSKA                           0

VIŠNJEVAC - ŠRC Višnjevac. Vrijeme: kišovito. Teren: sklizak. Gledatelja: 300. Sudac: Dario Bel (Osijek). Strijelci: 1:0 Božić (15), 2:0 Božić (40), 3:0 Kulenović (87)

HRVATSKA: Matošević (od 78. Buntić), Anočić (od 46. Vrljičak), Anić (od 55. Mauer), M. Jurić (od 57. Lucić), Kulenović, Rašić (od 46. Fintić), Božić (od 78. K. Jurić), Čabraja (od 57. Budan), Vincazović (od 33. Maglica), Špoljarić (od 64. Karoglan), Kolar (od 57. Travagglia). Izbornik: Ferdo Milin

RUMUNJSKA: Tordai (od 82. Popescu), Cornea (od 82. Megrea), Chivari (od 82. Mailat), Dudea (od 46. Suru), Matuschka, Cojocaru, David (od 62. Dragomir), Cicaldau, Licu, Ene (od 46. Carnat), P. Petre (od 46. A. Petre). Izbornik: Andrej Spier