VESZPREM I MEŠKOV ZA NASLOV POBJEDNIKA SEHA LIGE

PPD Zagreb blizu senzacije
Objavljeno 27. ožujka, 2015.

Rukometaši mađarskog Veszprema i bjeloruskog Meškova igrat će za naslov pobjednika četvrtog izdanja SEHA GSS lige. Hrvatski prvak PPD Zagreb bio je blizu senzacije protiv Veszprema, koji je tek minimalno slavio protiv mlade Vujovićeve momčadi.

U prvom polufinalu Meškov je iznenađujuće pobijedio lanjskog prvaka Vardar i na taj se način osvetio za prošlogodišnji poraz u finalu Final foura u Novom Sadu. Trener Vardara Raul Gonzales, zanimljivo, nije uopće u igru stavljao prvog vratara Arpada Šterbika, dok je hrvatski reprezentativac Igor Karačić zaigrao tek u nastavku susreta. Očito u Vardaru već razmišljaju o četvrtfinalu Lige prvaka protiv Kielcea, a ovakav odnos je i malo podcjenjivački prema SEHA ligi. Meškov je prvi put poveo u 12. minuti i prednost više nije ispuštao do kraja. Do odmora su stekli pet pogodaka prednosti. Vardar je s Karačićem u ulozi organizatora igre u 49. minuti stigao do dva pogotka zaostatka, no nakon time-outa Željka Babića Meškov ipak nije “prosipao“ stečenu prednost.

U drugom susretu tribine Veszprem Arene ipak nisu bile ispunjene do posljednjeg mjesta. Domaći navijači posebno su burno pozdravili pomoćnog trenera PPD Zagreba Zlatka Saračevića, koji je dio karijere proveo u Veszpremu. Već u 4. minuti susreta Veselin Vujović je kod Veszpremovog vodstva 4:1 pozvao time-out te tako spriječio da domaćin prođe u finale bez Zagrebovog ispaljenog metka. U 21. minuti „zagrebaši“ su naime došli do iznednačenja (9:9). Imali su kasnije i prigodu za vodstvo (Vuglaču u prigodi ispala lopta iz ruke nap.a), a na odmor se ipak otišlo sa četiri pogotka prednosti za Veszprem nakon serije domaćina od 4:0 i sedam minuta bez Zagrebovog pogotka. Uspjeli su „zagrebaši“ u zadnjih deset minuta približiti se na samo dva pogotka zaostatka (21:19), a u posljednjih pet minuta ušlo se sa prednošću Veszprema od samo 23:22 i igračem više za PPD Zagreb. Ivić je kod rezultata 24:23 obranio šut Nagya, a Stepančić je dvije minute prije kraja izjednačio (24:24). Chema je donio Veszpremu vodstvo, a Mikler obranio šut s krila Kovačeviću i donio Veszpremu finale. K. Lacković

Vardar                          28  (11)
Meškov                        32  (16)

VESZPREM – Veszprem Arena. Gledatelja: 3000. Suci: Boris Milošević i Matija Gubica (Hrvatska).

VARDAR: Šterbik, Stoilov 1, Pribak 5, Terzić 1, Toskić 5, Milić (3+1), Marković 4(1), Ig. Karačić 2, Dušebajev 4, Lazarov 3, Rastvorcev, Angelov (1+0), Gorbok, Šiškarev 3, Nedanovski i Čipurin.

MEŠKOV: Pešič (10+0), Babičev, Božović 5, Manojlović 1, Kamyshyk 3, Nikulenkau 4, Stojković 9(5), Čarapenka, Šumak, Vukić 2, Baranau, Iv. Karačić 1, Rutenka 3, Razgor, Šilović 4 i Astraphakin.

SEDMERCI: Vardar 1(1), Meškov 6(5); ISKLJUČENJA: Vardar 6 minuta; Meškov 10 minuta. Crveni karton: Stoilov (Vardar).

VESZPREM                               25  (14)
PPD ZAGREB                            24  (10)

VESZPREM – Veszprem Arena. Gledatelja: 4.000. Suci: Gjorgij Načevski i Slavčo Nikolov (Makedonija).

VESZPREM: Mikler (7+0), Alilović (2+0), Gulyas 2, G. Ivancsik 5, Schuch, Ruesga, Ilić 5(2) , Nilsson 2, Nagy 1, Zeitz 2, Ugalde 1, Marguc, Chema Rodriguez 5, Terzić, Sulić 1, Lekai 1.

PPD ZAGREB: Stevanović (6+0), Ivić (6+0), Brozović 3, Stepančić 3, Čelica 1, Šprem 1, Čorić 2, Šebetić, Horvat 3 (1), Šušnja, J. Valčić 2, T. Valčić, Obranović 3, Vuglač, Kovačević 3, Pavlović 2.

SEDMERCI: Veszprem 3(2), PPD Zagreb 1(1); ISKLJUČENJA: Veszprem 10 minuta, PPD Zagreb 12 minuta