TREĆA HNL: BJELOBRĐANI ZADRŽALI MAKSIMALAN UČINAK NA DOMAĆEM TERENU

Blašković i Krajček presudili Požežanima
Objavljeno 29. rujna, 2014.

Bjelobrđani su zadržali maksimalan učinak na domaćem terenu i protiv Požežana, koji su jučer, kao i tri prethodnika, kući otišli praznih ruku! Uvodne aktivnije minute domaći su oplodili već u desetoj, kada je Meter na rubu 16-erca pronašao Blaškovića, a on iz okreta pogodio desni gornji kut - 1:0. Zatim se na terenu uspostavila ravnoteža, iz koje su gosti u 24. minuti mogli do izjednačenja. Tada je kroz sredinu dubinski Golik uposlio utrčalog Jana Nerudu, ispred kojeg je u posljednji tren Lončar izbio loptu. Završnica prvoga dijela ponovno je pripala sastavu BSK-a, za kojeg je u 40. minuti Matijević prijetio sa 16 metara udarcem pod gredu, ali se Bošnjak nije dao iznenaditi. Dvije minute poslije zdesna je na drugoj strani Ištvanić pronašao Dorića, koji je uposlio utrčalog Krajčeka, koji je primio loptu i potom prizemnim udarcem pogodio bliži kut - 2:0.

Početne minute nastavka pripale su gostima, ali je nova opasnost ponovno bila pred njihovim vratima. Inicirao ju je svježi Tomas, u 56. minuti, prevarivši nekoliko “bijelih” i zatim snažnim udarcem s 30-ak metara uzdrmavši gredu iznad iznenađenog Bošnjaka. Nakon toga igralo se, uglavnom, između 16-eraca, a Požežani su mogli popraviti rezultat u 86. minuti. Pavelić je tada bio pred vratima u izglednoj situaciji, ali je ispred njega bio jučer neprelazni Meter, koji je otklonio i tu opasnost. D. Lekšan

BSK                          2  (2)
Slavonija                         0

BIJELO BRDO - Igralište Bijelo Brdo. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Nenad Vargović (Virovitica) 6. Strijelci: 1:0 Blašković (10), 2:0 Krajček (42). Žuti kartoni: Krajček (BSK), Matanović, Jos. Neruda i Plešić (Slavonija). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 6,5, Kuburić 7, Matijević 7, Pačar 6 (od 52. Tomas 6,5), Krajček 7, Meter 7,5, Dorić 6,5 (od 85. Karanović -), Ištvanić 7, Blašković 7 (od 67. Martinčević 6), Vratović 6,5, Lončar 6,5

SLAVONIJA: Bošnjak 6, Pavelić 6,5, Jan Neruda 6, Matanović 6,5, Jos. Neruda 6, Parmaković 6, Golik 6,5, Včelik 6,5, Plešić 5,5 (od 55. Darmopil 6), Novak 5,5 (od 69. Žafaranić 5,5), Kalić 5,5 (od 46. Pavličević 6)

IGRAČ UTAKMICE: MARIO METER (BSK)