Objavljeno 26. svibnja, 2013.
Siscia 24 (15)
Nexe 31 (16)

SISAK - ŠD Brezovica. Gledatelja 300. Suci: Marko Lovrić (Zagreb) i Siniša Tanasić (Dugo Selo).

SISCIA: Palaić (5 obrana), Devčić 1, Dervić, Jurjević 9, Žarković 2(1), Jurković 1, Balić, Raič 3, Hodak, Bumbak (2 obrane), Ančić 1, Kovačević, Čutura 2, Kobetić 6, Panjan (1 obrana), Prišek.

NEXE: P. Lelić (11 obrana), Kozina 3, Bureš, Eter 1, F. Lelić 5, Mrđenović, Varvodić, Knez 3, Slišković 6(1), Pivac, Vujić 1, Tomić 2, Božić Pavletić, Šunjić (9 obrana), Obranović 2, Ivić 8(1).

SEDMERCI: Siscia 2(1), NEXE 3(2); ISKLJUČENJA: Siscia 10 minuta, NEXE 6 minuta.

Rukometaši NEXE-a lakše nego su očekivali prošli su kroz Sisak. Vrlo rano NEXE je poveo sa sedam pogodaka razlike, no do odmora domaćin je stigao na minimalni zaostatak. Siščani su u nastavku preko Jurjevića došli do izjednačenja. Ubrzo nakon toga NEXE je ponovno prešao u vodstvo koje drži sljedećih desetak minuta. No Siščani uspijevaju dva puta poravnati (22:22, 23:23), nakon čega Tomić pa Kozina ponovno dovode NEXE u prednost. Jurjevićev pogodak (24:25) sedam minuta prije kraja bila je posljednja slamka domaćina. U završnici su Našičani odigrali ipak prisebnije, postigli šest pogodaka do kraja, od čega je Šime Ivić tri puta zatresao mrežu u tom vremenu. Ivić je postigao osam pogodaka, a odlični su bili i vratari Šunjić i Perica Lelić. Zajedno su skupili 20 obrana. S. Sobodić