KARATE KUP GRADA BELOG MANASTIRA

Brođani najuspješniji, Boršoš ostao bez medalje zbog prigovora
Objavljeno 11. travnja, 2013.

BELI MANASTIR - Slavonski Brod najuspješniji je klub, a njegovi članovi, Mihael i Matea Ećimović, najbolji su pojedinci četvrtog izdanja Karate kupa Belog Manastira, koji je okupio 177 sudionika iz 18 klubova iz Hrvatske i Srbije. Ekipno, drugo mjesto osvojili su Vinkovci, a treći su bili članovi KK Ictus. Kada su u pitanju domaćini, KK Beli Manastir '98, medalje su, u svojim kategorijama, osvajali Luka Doboš (prvo i treće mjesto), Stefan Belić (1.), Mihael Pigac (2.), Anja Ćuk (dva prva mjesta), Vanesa Vitendorf (dva druga i jedno treće mjesto), Teodora Malinić (dva puta 2. mjesto), Niko Opačić (1.), Dragana Malinić (1.), Ozren Malinić (2.), Dominik Šimić (3.), Antonio Gerdešić (2.), Mario Vojtek (3.), Marko Ležaja (3.), Marin Pigac (2.), Jelena Ležaja (3.) i Marko Đurković (3.). Kadetkinje belomanastirskog kluba bile su prve ukupno u svojoj kategoriji. U Baranji su se natjecali i osječki karatisti. Iz Essekera su srebrne medalje u katama osvojili Dino Adamaović (učenici) i Tomislav Franjić među seniorima. U borbama je Mislav Karačić (učenici do 30 kg) osvojio treće mjesto, a Simon Husnjak u istom uzrastu, ali do 34 kg, bio prvi. Domagoj Boršoš ostao je bez medalje iako je u finalu otvorene kategorije seniora vodio sa 2:0 protiv Zorana Čolića. Naime, oba su natjecatelja zbog prigovora sucu diskvalificirana. U istoj kategoriji član Karate kluba HVIDR-a Jozo Martinčević osvojio je treće mjesto. U Belom Manastiru dobre je rezultate ostvario još jedan osječki klub, Hrvatski Sokol, čije je boje branilo 14 natjecatelja, a uzeli su deset odličja. Najuspješniji je bio Kristijan Gudelj osvojivši prvo mjesto u borbama u kategoriji učenika do 41 kg. Antonio Medić (učenici do 46 kg) i Filip Gudelj (ml. kadeti do 41 kg) osvojili su srebrne medalje, a kao treći iz Belog Manastira vratili su se Sven Hladek (učenici +46 kg), Damir Feher (ml.kadeti do 45 kg), Luka Opačak (ml. kadeti do 52 kg) i Egon Sertić (ml. kadeti do 57 kg). U katama je Mihaela Marošević bila druga, a Mirjana Miletić i Marko Breber treći. (I. G./K.L.)