POBJEDA ODBOJKAŠA MURSE-OSIJEK

Prvak pao u Gradskom vrtu
Objavljeno 24. ožujka, 2013.

OSIJEK - Pravi derbi za kraj ligaškog dijela elitnog hrvatskog razreda odbojkaša. U Gradski vrt je u sklopu 6. kola 1. skupine kao neporažen stigao lider i aktualni državni prvak, no slavonsku metropolu Mladost Marina Kaštela napustila je poražena. Nakon dvosatnog maratona, Mursa-Osijek je u pet setova svladala uglednog suparnika. U sjajnom ambijentu pred oko 400 gledatelja, “mursaši” su bili nošeni do velike pobjede. Domaćin je i ovaj put oscilirao, što kretanje rezultata i potvrđuje. Prva dva seta odigrana su bez pogreške, i činilo se da će pobjeda biti izborena lakše od najoptimističnijih želja. Treći set uglavnom je krizan za Barićevu momčad, ali treba priznati da je i igra Kaštelana otišla uzlaznom putanjom, što se potvrdilo i u četvrtoj dionici. U uvodu petog seta, gosti su imali i tri poena prednosti (4:7), ali igrači i publika nisu dali da se ostvari potpuni preokret. Kada je treću set-loptu Puljić zakucao u suparničko polje, nastala je erupcija oduševljenja. N.Benčina

mursa-osijek3
mladost marina kaštela2

OSIJEK - Dvorana Gradski vrt. Gedatelja: 400. Suci: Zamaklar (Belišće) i Vučak (Valpovo).

MURSA-OSIJEK: Celan, Vojak, Suk, F.Vranješ, Dominković, Šućur, Ščerbakov, Dudaš, L. Vranješ, Prlić, Puljić, Trusić.

MLADOST MARINA KAŠTELA: Božić, Ammerman, Pervan, Colić, Giljanović, Stančin, Glaurdić, Skočić, Damjanović, Andrić, Polić, Stanić.

REZULTAT PO SETOVIMA: 25:21, 25:22, 18:25, 20:25, 15:13

“MURSAŠI” IZBORILI INTERLIGU

Drugo mjesto u ligaškom dijelu nije donijelo samo prednost domaćeg parketa u prve dvije serije doigravanja. Ono je potvrdilo i igranje u Interligi sljedeće sezone, zajedno s Kaštelanima (bili najslabiji ove sezone u tom društvu) kao pobjednicima 1. jakosne skupine. Sada je samo pitanje hoće li klub pronaći dodatna sredstva za igranje u društvu klubova iz Slovenije, Austrije, Mađarske i Slovačke. Ako su to pravo stekli sjajnim igrama u prvenstvu, bila bi prava šteta igračima i stručnom vodstvu uskratiti igranje u mnogo jačoj konkurenciji negoli je to domaća liga.

robert celan

odbojkaš Mursa-Osijeka

Ovo je bila utakmica dostojna finala doigravanja. Ne bismo imali ništa protiv da se protiv Kaštelana nađemo u završnoj seriji