Đekićeve slavile nakon gubitka prvog seta

Dvostruke osvajačice Kupa ispale nakon zlatnog seta

VUKOVARKE DOČEKUJU OSIJEK

O četvrtfinalisticama će odlučiti “zlatni set”?

3. KOLO PRVE HRVATSKE LIGE ZA ODBOJKAŠICE - SKUPINA II

Osječanke svladale Vinkovčanke u Lenijama

Odbojkašice Osijeka nastavljaju seriju dobrih rezultata. U 4. kolu državnog prvenstva, Skupine II, na parketu Gradskog vrta svladale su Šibenik te upisale treći prvenstveni trijumf koji ih je ostavio pri vrhu tablice.

Uvodni set pripao je Šibenčankama koje su nakon 14:14, nanizale nekoliko dobrih poena. Prednost su održavale do kraja i povele 1:0. I polovina druge dionice bila je u znaku gošći, imale su stalno vodstvo, ali nakon 10:14 osječki blok pronalazi način kako zaustaviti prolaze Ines Šubare i Mateje Đilas i prednost Šibenčanki se otopila, domaće su velikom serijom došle do 21:16 i mirno privele set kraju. U preokretu je golemu rolu odigrala Antonija Volmut, u subotu najbolja igračica domaćeg sastava. U preostala dva seta Osječanke su diktirale ritam na parketu, Šibenčanke su bile u podređenom položaju, a trener gostiju Mario Bašelović nije imao puno izbora u traženju boljih rješenja, jer u Osijek je doputovao sa samo sedam igračica.

Bilo je evidento da su Osječanke u subotu bile bolji sastav, jeste li odigrali set previše?

- Možda smo trebali završiti to u tri seta, ali moje djevojke su malo umorne, imali smo ritam prvenstvo-Kup, nismo najbolje ušli u utakmicu, ali je na kraju sve završilo prema željama - kazao je trener domaćih odbojkašica Miroslav Đekić.