Objavljeno 25. rujna, 2023.
U srijedu, 27. rujna, u 19 sati u dvorani donjomiholjačkog dvorca Mailath održat će se predstavljanje kriminalističkog romana‘‘Jakša‘‘ Zvonimira Divoševića. O knjizi će, uz autora, razgovarati i urednica Zrinka Jurčević, potpredsjednica Ogranka Matice hrvatske u Donjem Miholjcu. Razgovor će moderirati Marija Rašić, tajnica OGM-a u Donjem Miholjcu.
U romanu se isprepleću dvije teme, a radnja počinje u jednom selu u okolici Donjeg Miholjca u razdoblju prije Drugoga svjetskog rata, a istodobno se razvija i radnja u vrijeme Domovinskog rata s misterijom ubojstva na miholjačkom ribnjaku kod hotela Borik.
U glazbenom dijelu programa sudjeluje Silvija Ježić-Knežević, profesorica u Osnovnoj glazbenoj školi pri OŠ ‘‘August Harambašić‘‘, koja će na klaviru izvesti skladbe iz kriminalističkih filmova.
Predstavljanje knjige organizira donjomiholjački Ogranak Matice hrvatske u povodu obilježavanja Dana grada.
S.F.