SVJETSKI VESLAČKI KUP

Veliki obiteljski dan Hrvata u Italiji, braća i sestre pokupili medalje
Objavljeno 7. lipnja, 2021.

Bila je to velika nedjelja hrvatske braće na Svjetskom veslačkom kupu u talijanskoj Sabaudiji. Braća Valent i Martin Sinković osvojili su zlatnu medalju u dvojcu bez kormilara, a u istoj utrci treće su mjesto zauzela osječka braća Lončarić, Patrik i Anton. "Dvojac bez" u Italiji je bio u apsolutnoj dominaciji braće, i to one hrvatske.

Sinković su uvjerljvo slavili s vremenom 6:16.79, drugo mjesto s nešto više od šest sekundi zaostatka zauzeli su Britanci Calvin Tarczy i Douwe de Graaf, a Patrik i Anton Lončarić, koji su prvi put u karijeri veslali u "dvojcu bez" u seniorskoj konkurenciji na svjetskom kupu, bili su treći s vremenom 6:25.89.

- Zadovoljni smo, ovo je bila posljednja utrka prije Olimpijskih igara, uspjeli smo ostati neporaženi ove godine za sada i nadamo se da će tako biti i nakon Tokija. Idemo tamo kao veliki favoriti, ali znamo da nam to nitko neće pokloniti, moramo sad do Igara dobro trenirati u Peruči - kazao je nakon još jednog prvog mjesta Valent Sinković.

Sinkovići idu brzo, konkurencija im u prvih šest mjeseci ne može ništa, ukupni su pobjednici Svjetskog kupa za ovu sezonu, ali praktički još ništa nisu napravili. Ono najvažnije da bi se godina ocjenila kao uspješna tek slijedi.

- Generalno smo zadovoljni prvim dijelom sezone, ali da, ništa nismo napravili ako ne napravimo ono najvažnije na Olimpijskim igrama. U Tokio idemo spremni, samopouzdanje nam je dobro. Jedva čekamo završne pripreme, da napravimo završni period i špicu forme - nastavio je Martin Sinković.

U finalnoj utrci trećeg Svjetskog kupa uz Sinkoviće su veslale i hrvatske veslačke nade - osječka braća Lončarić. Bila je to njihova premijera u "dvojcu bez" na svjetskom kupu i odradili su je odlično. Kroz repesaž su uhvatili mjesto u finalu i doveslali do bronce.

SREBRO ZA JURKOVIĆKE, MARTIN ČETVRTI
Braća su imala fantastičnu nedjelju u Italiji, a odlično su svoj posao u finalu odradile i hrvatske sestre. Josipa i Ivana Jurković u utrci “dvojaca bez” osvojile su srebrnu medalju s vremenom 7:00.74 minuta. Ispred njih bile su samo olimpijke iz Danske Hedvig Laerke Berg Rasmussen i Fie Udby Erichsen (6:57,68). Damir Martin ostao je korak do postolja, u zanimljivoj i tijesoj utrci samaca završio je četvrti s vremenom 6:43,41. Slavio je Norvežanin Kjetil Borch (6: 39.12).