LUDA ZAVRŠNICA UTAKMICE U VINKOVCIMA

Cibalia je povela u prvoj minuti, a Zrinski do pobjede stigao u 91.
Objavljeno 29. ožujka, 2024.
Lider SuperSport Prve nogometne lige, momčad Zrinskog Osječko 1664, sretno je i spretno došla do punog plijena u slavonskom obračunu u Vinkovcima. Trener Igor Budiša imao je dobar osjećaj, oba igrača koja je uveo s klupe upisala su se u strijelce i osigurala "crvenima" novi trijumf. S druge strane, Cibalia može žaliti za svime što je propustila, rano je povela, dugo imala vodstvo, imala još nekih šansi, a na kraju je u ludoj završnici ostala bez ičega.

Tek što je lopta krenula s centra tog susreta 24. kola prvoplasirana momčad prvoligaške karavane bila je u zaostatku. Cibalia je povela u 33. sekundi, Lukas Buić ubacio je s desne strane, a Karlo Išasegi glavom skrenuo loptu u mrežu za 1:0. U 20. minuti ponovno je prijetio Išasegi, ali Marin Stanić je taj pokušaj obranio. Do kraja prvog dijela nije bilo previše toga za vidjeti ni s jedne ni druge strane, a onda u drugom poluvremenu vatromet. Zrinski Osječko 1664 uhvatio je radnu temperaturu, a onda u 58. minuti zabio za 1:1. Bila je to akcija iz četiri poteza, vratar Stanić ispucao je dugu loptu na Dogana, on uposlio Pekarića, koji je pak dodao do Mujagića, a potonji lako iz blizine šalje loptu u gol. U posljednjih desetak minuta susreta bilo je dobrih prilika na obje strane. Prvo je Dogan dobrim udarcem zatresao vratnicu, a onda je na drugoj strani Jazvić prokockao izglednu šansu. Činilo se da će završiti podjelom bodova, no u 91. minuti Mato Stanić izveo je slobodnjak, lopta je polako padala u domaći kazneni prostor, vratar Kovačević je krenuo na taj centaršut, no loše je procijenio let lopte, koju je s vrha vratareva prostora u praznu mrežu glavom poslao Jelavić za 1:2 i slavlje gostiju. Praktično u sljedećem napadu domaćin je mogao do izjednačenja, ali nakon ubačaja s desne strane, iz jednog poluvoleja s 15-ak metara, Jazvić je pucao ravno u gostujućeg vratara Marina Stanića, koji je uz manje probleme ipak uspio obraniti udarac.

Nakon utakmice veselje gostiju, koji su na Bosut došli po tri boda i uzeli ga, ali i razočaranje u domaćim redovima. Prošlog kola su u završnici utakmice primili gol na Šubićevcu, s kojim su izgubili od drugoplasiranog Šibenika, ovoga petka u završnici su ostali bez ičega na svom terenu u sudaru s liderom. I. Liović
CIBALIA       1 (1)

ZRINSKI       2 (0)

VINKOVCI - Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 400. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelci: 1:0 Išasegi (1), 1:1 Mujagić (58), 1:2 Jealvić (90+1). Žuti kartoni: Kelić, Kuzminski (Cibalia), Ćubel, Mat.Stanić (Zrinski Osječko 1664)

CIBALIA: Kovačević, Buić, Kelić, Rubić, Markanović (od 87. Agić), Kuzminski, Bosak, Bajić (od 66. Vrdoljak), Miljanić, Išasegi, Lozić (od 73. Jazvić). Trener: Siniša Sesar

ZRINSKI OSJEČKO 1664: Mar. Stanić, Unušić, Dalić, Ćubel (od 54. Mujagić), P. Stanić (od 77. Stranput), Horvat, Mat. Stanić, Kuprešak (od 46. Jelavić), P. Pejić (od 27. Korov, od 54. Svržnjak), Pekarić, Dogan. Trener: Igor Budiša

PRVA LIGA - 24. KOLO
Cibalia (Vinkovci) - Zrinski Osječko 1664 1:2, Solin - Jarun (Zagreb) 0:1, Orijent (Rijeka) - Vukovar 1991 0:0, BSK Bijelo Brdo - Sesvete 2:1 i Dugopolje - Dubrava Tim kabel (Zagreb) 0:0. U utorak, 2. travnja, sastaju se Croatia Zmijavci i Šibenik.