Nakon loše prve četvrtine
Brokeri ostavili bolji dojam,
ali Bosco ide na Final Eight
Objavljeno 7. prosinca, 2022.

Senzacija se nije dogodila u osmini finala Kupa Krešimir Ćosić. Bosco je optravdao ulogu favorita u Gradskom vrtu, premijerligaš je slavio kod prvoligaša, koji je pak pružio dostojan otpor.

Vrijednosnice Osijek su ove sezone već slavile protiv HT premijerligaša (protiv Gorice u ABA 2 ligi), stoga su igrači Srđana Helbicha vjerovali a nisu bez izgleda ni protiv od ove jeseni novog člana elitnog razreda. Mogao je domaćin biti i ravnopravniji, da je prije svega bolje odradio prvu četvrtinu. Nakon 9:10 u 4. minuti, Brokeri su sve teže dolazili do poena. Suparnik je bio agresivan, pokazao je da nema namjeru nimalo podcjeniti domaćina, koji je pak na kraju uvbodih deset minuta bio u više nego dvostrukom zaostatku (15:32). Bosco je ubacio pet trica za deset minuta, a prvi je poentirao i početkom druge četvrtine, tih +19 bila je najveća prednost, nakon koje se činilo da ovaj dvoboj više neće ponuditi ni najmanju neizjesnost. Ali, baš nakon najvećeg minusa, proigrali su i Osječani, koji serijom 12:2 najavljuju da se neće predati bez borbe. U 15. minuti zaostatak je ponovo jednoznamenkast (27:38), ali nakon toga Zagrepćani odgovaraju istom mjerom i ponovo odlaze za njih mirnijih 31:48. Do odlaska na odmor, Osječani ipak ubacuju još šest poena, tako da se Bosco nije mogao opustiti. U trećoj četvrtini, VROS je u dva navrata na sedam poena zaostatka, a posljjednji puta to je bilo u 27. minuti (56:63), za što je zasllućan Amerikanac Bradford, koji je u tom razdobolju ubacio osam poena. Nikako Osječani nisu uspjeli dodatno zakoplicirati utakmicu, jer ubrzo je Bosco opet na komotnih 60:74. Brokeri su se uspjeli još par puta spustiti ispod deset razlike, u 38. minuti su stigli najbliže (74:79). Ukazala se prigoda za potpuni priključak, ali u tim trenucima gosti su uvijek bili korak ili skok ispred, te su zasluženo izborili prolaz na završni turnir, koji će se igratu u veljači slijedeće godine. Vrijednosnice Osijek se pak okreću prvoligaškim obvezma, u nedjelju je derbi, u goste dolazi Kvarner 2010. N. Benčina
VRIJ.OSIJEK       79

BOSCO       86

OSIJEK – Mala dvorana Gradska vrt. Gledatelja: 50. Suci: Jovović, Katić i Anzuilović

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bradford 16 (1-2), Vranješ 21 (3-3), Martinović, Dmitrović 2, Tomjenović, Budimir 7 (1-3), Šiško 8 (1-2), Bošnjak 3, Perković 3 (1-2), Sudžum 19 (5-7)

BOSCO: Matić 18 (2-4), Kuzmanović 2, Katura 15 (3-4), Šljivarić, P. Babić 8 (1-2), Radulović, Primorac 13 (5-8), L. Babić 13 (4-4), Čović 2, Jurič 15 (1-1)

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 15:32, 22:16, 21:22, 21:16