SLAVONSKI DVOJAC NA VRHU

Osječani remizirali u Čakovcu, Požega svladala KTC
Objavljeno 21. studenog, 2021.
Nije još prošla ni polovina Prve hrvatske lige "sjever" za rukometaše, ali je već sada jasno kako će to biti vrlo zanimljiva borba za prvo mjesto i mogući plasman u Premijer ligu. Nakon desetog kola, vodeći dvojac su slavonski klubovi Osijek i Požega. Imaju po 16 bodova, nakon što su Osječani remizirali u Čakovcu (28:28), a Požežani svladali KTC 27:26. Upravo su Križevčani na trećem mjestu sa samo bod manje od slavonskog dvojca, a vrlo blizu najgornjoj poziciji je i Novi Zagreb te Maksimir Pastela koji su svoj susret odigrali u nedjelju.

Premda su na poluvremenu Osječani gubili s tri razlike (13:10), na kraju mogu žaliti za propuštenim. Nakon što su u 52. minuti domaći vodili 24:22, Osječani su serijom od 3-0 došli do minimalnog vodstva kojeg su čuvali do samog kraja. Posljednje vodstvo imali su na ulasku u posljednju minutu susreta kada je Matej Zrno postigao svoj sedmi pogodak za osječko vodstvo 28:27. Krajner je potom 15 sekundi prije kraja izjednačio na 28:28. Trener Osijeka Dag Kovačević zatražio je time-out, ali njegovi igrači nisu stigli njegovu ideju sprovesti u djelo pa su bodovi na kraju podijeljeni.

Dramatično, s happy endom za Požegu završio je njihov subotnji ogled s KTC-om. Gosti su na odmoru imali vodstvo od 15:12. Desetak minuta u drugom poluvremenu prednost su povećali na pet razlike (15:20). Zaigrali su tada ozbiljnije i konkretnije domaći, na ulasku u posljednjih deset minuta uspjeli doći do izjednačenja (23:23). Do vodstva su domaći došli malo manje od tri minute do kraja, preko Antunovića. Bio je to posljednji pogodak na utakmici za konapnih 27:26 s obzirom na to da se rezultat do kraja nije mijenjao. K.L.
ČAKOVEC *28 (13)

OSIJEK *28 (10)

ČAKOVEC - Dvorana Graditeljske škole. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb).

ČAKOVEC: Jarni, Tkalec 3, Škrobar 2, Hozjan 2, Antunović 11(1), Tkalčec 2, Varšić, Vincek, Vuković, Korent, Mesarić 3, Horvat, Krajner 2, Juranić, Pavlic i Ćuk 3.

OSIJEK: Vujović, Romić, Zrno 7(6), Jurić, Čurić 8, Ninaj 1, Vuković 1, Babić 1, Vukušić 1, Tomas 3, Pleše, Šimatić 1, Lukac, Goluža 3, Radović 2 i Nedić.

SEDMERCI: Čakovec 3(1), Osijek 7(6); ISKLJUČENJA: Čakovec 14 minuta (Tkalec 2, Škrobar 2+2, Antunović 2, Vuković 2+2, Ćuk 2), Osijek 18 minuta (Jurić 2+2+2, Ninaj 2+2+2, Babić 2, Tomas 2, Goluža 2). Crveni kartoni: Jurić, Ninaj (Osijek)

POŽEGA *27 (12)

KTC *26 (15)

POŽEGA - Dvorana Tomislav Pirc. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb).

POŽEGA: Banović 8(5), Sesar, Poplašen 1, Polanec, Glasnović, Gotal, Čosić, Grgurić 3, Sertić 4, Zeljko, Okružnik 1, Vuković, Orlović, Antunović 4, Tukonić 3 i Janjić 3.

KTC: Šutalo, Vinković 10 (6), Mušlek 1, Ostarčević, Harča 1, Mirosavljević 5, Maričić 1, Martinović, Tandara 3, Masnec 1 i Mršić 4.

SEDMERCI: Požega 6(5), KTC 6(6); ISKLJUČENJA: Požega 2 minute (Janjić 2), KTC 4 minute (Mušlek 2, Maričić 2).