DRUGA HNL

BSK ipak uspio iščupati bodove velike k‘o kuća
Objavljeno 16. rujna, 2021.
Bjelobrđani zabili u 20. minuti i nakon toga opasno živjeli, uz dvije sporne procjene suca iz Kastva

Varaždinci su i treći ovojesenski gosti koji su Bijelo Brdo napustili praznih ruku! Domaći su razdoblje svoje bolje igre kapitalizirali, nakon čega su opasno živjeli, a posebice u nastavku utakmice, kada su rijetko posjećivali protivničku polovinu terena. Za goste, usto, sudac iz Kastva u dva navrata nije pokazao na bijelu točku u prilično delikatnim situacijama, nakon čega je bilo mnogo nervoze, ali se rezultat nije promijenio.

Obostrano otvoreno i živo momčadi su ušle u susret, ali je tek u 17. minuti prvi udarac bio upućen prema vratima. Iznad varaždinskih je završio pokušaj glavom Dobrijevića nakon što je zdesna iz dubine Mišić ubacio slobodnjak. Tri minute poslije zatresla se gostujuća mreža, nakon akcije Bjelobrđana zdesna, odakle je Periša ubacio u 16-erac, a "narančasti" izbili loptu, koja je odmah bila vraćena do spretnog Šimičića, koji se izborio za prostor na desnoj strani, sedam-osam metara od vrata, te iz okreta pogodio suporotni kut - 1:0. Osokoljeni vodstvom "žuto-plavi" su tražili i drugi pogodak, pri tomu ponovno zaprijetivši u 24. minuti, kada je Mišić završio dužu akciju udarcem s 18 metara preko okvira vrata. Varždinska su opetovano bila ugrožena sedam minuta poslije, kada je Mišić slijeva na drugoj vratnici pronašao utrčalog Ilića, čiji je udarac završio iznad suprotnog gornjeg kuta. Tri minute potom i gosti su zapucali prema Đilasu, kojeg je s 15-ak metara zdesna ugrozio Kolarić šutnuvši preko grede. Završne minute prvoga dijela pripale su Varaždincima, ali bez prave opasnosti za domaća vrata.

Očekivano, u nastavku su Varaždinci nastojali dostići zaostatak, tako da se igra preselila na domaću polovinu terena. Izvana su pokušali Postonjski (53.), čiji je obećavajući udarac slijeva neutralizirao "žuto-plavi" blok, a šut Kolarića (57.) završio je u Đilasovu naručju. Minutu poslije gosti su imali dobru priliku nakon Kolarićeva ubacivanja zdesna i Posavčeva prebacivanja vrata. Nakon što su Varaždinci reklamirali ruku (67.) u domaćem 16-ercu, ponovno su zaprijetili udarcem Elezija u 74. minuti s 18 metara, koji je prošao nekoliko centimetara pokraj desne vratnice. U 82. minuti bila je nova sporna situacija u 16-ercu BSK-a, koju sudac nije (pr)ocijenio prkršajem za goste, nakon čega su oni burno reagirali.

Dražen Lekšan
BSK*1 (1)

VARAŽDIN* 0

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme: sunčano, vruće. Teren: s umjetnom travom. Gledatelja: 250. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 5. Strijelac: 1:0 Šimičić (20). Žuti kartoni: Župan, Gačić, Mišić (BSK), trener Carević, Postonjski, Šego, Igrec, Posavec i Stolnik (Varaždin). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Đilas 7, Periša 7,5, Dobrijević 6, Gačić 7, Župan 6,5 (od 70. L. Mihaljević 6), Gbane 6,5, Mišić 7, Čikvar 6,5 (od 79. Lozić -), Ilić 7 (od 79. Bernobić -), Bolano 6 (od 56. I. Mihaljević 6), Šimičić 7 (od 70. Žutić 6)

VARAŽDIN: Kovačić 6,5, Kolarić 7, Senić 5,5 (od 46. Teklić 7), Karabatić 7, Stolnik 6,5, Postonjski 7,5, Lusavec 6,5 (od 59. Vuk 6), Igrec 6 (od 79. Herrera -), Posavec 7, Mekić 6,5 (od 59. Elezi 6,5), Šego 6,5

IGRAČ UTAKMICE: PATRIK PERIŠA (BSK)

REZULTATI 5. KOLA
BSK (Bijelo Brdo) - Varaždin 1:0, Kustošija (Zagreb) - Rudeš (Zagreb) 1:2, Orijent 1919 (Rijeka) - Dugopolje 2:2, Dubrava Tim kabel (Zagreb) - Osijek II 3:0, Cibalia (Vinkovci) - Sesvete 0:1, Solin - Croatia (Zmijavci) 3:0, Dinamo II (Zagreb) - Opatija 2:1 i Inter Zaprešić - Jarun (Zagreb) 0:1