SKUPINA C UKRAJINCI UZELI PRVE BODOVE

Makedonci su prekasnoproigrali i ostali na nuli
Objavljeno 18. lipnja, 2021.
Sraz na startu poraženih reprezentacija pripao je ukrajinskoj zahvaljujući prvih 45 minuti jer su Makedonci u nastavku bili bolji. Otpočetka su se Ukrajinci nametnuli i bilo je pitanje vremena kada će probiti anemične Makedonce. Dogodilo se to u 28., odnosno 29. minuti kada je Malinovskiy u idealnu poziciju gurnuo Yarmolenka, čiji je udarac iz blizine Dimitrievski izbacio u korner. Iz lijevog je kuta zatim prizemno ubacio Malinovskiy, a prenesenu loptu na drugu vratnicu iz blizine je Yarmolenko spremio u mrežu - 1:0. Pet minuta poslije toga Ukrajinci su složili akciju po desnoj strani začetu od Zinchenka do Yarmolenka, koji je dubinski proslijedio Yaremchuku, koji je pogodio bliži kut kada je izbio ispred makedonskog čuvara mreže - 2:0.

Aktivniju igru u nastavku Makedonci su oplodili nakon desetak minuta izborivši kazneni udarac nakon što je Trajkovski izvana ciljao desni gornji kut, iz kojeg je ukrajinski vratar izvadio loptu uz pomoć grede, a na odbijanac je natrčao Pandev, kojeg je srušio Karavayev, tako da je argentinski sudac pokazao na "bijelu točku". Prvi je udarac Bushchan obranio Alioskom, kojem se odbila lopta, nakon čega je bio precizan - 2:1. Šest minuta uoči isteka 90. i Ukrajinci su izborili kazneni udarac koji je u desni kut plasirao Malinovskiy, a Dimitrievski paradom sačuvao mrežu. D.L.
BUKUREŠT - National Arena. Vrijeme oblačno. Teren odličan. Gledatelja: 25.000. Sudac: Fernando Rapallini (Argentina) 7. Strijelci: 1:0 Yarmolenko (29), 2:0 Yaremchuk (34), 2:1 Alioski (57), Žuti kartoni: Shaparenko (Ukrajina), Velkovski i Avramovski (Sj. Makedonija). Crvenih kartona nije bilo.IGRAČ UTAKMICE: RUSLAN MALINOVSKIY (UKRAJINA)