INTER OSIGURAO TITULU

Perišić i Brozović slave naslov
Objavljeno 2. svibnja, 2021.
Četiri kola prije kraja prvenstva milanski Inter osigurao je 19. naslov talijanskog nogometnog prvaka, ali tek prvi u posljednjih 11 godina. Inter ima nedostižnih 13 bodova više od Atalante koja je u nedjelju remizirala na gostovanju kod Sassuola 1:1. Atalanta je imala jedanaesterac u 76. minuti kojim je mogla produžiti nadu u borbi za “scudetto”, međutim, Luis Muriel nije uspio zabiti. Momčad iz Bergama povela je u 32. minuti golom Robina Gosensa, a izjednačio je Domenico Berardi iz kaznenog udarca u 52. minuti. Mario Pašalić i Boško Šutalo nisu igrali za goste. Inter, u čijim redovim igraju hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović, posljednji je naslov prvaka osvojio 2010. godine, godinu potom je slavio Milan, a posljednjih devet godina ciljnom ravninom Serie A prvi je prolazio Juventus. No Inter je ove sezone sjajan na domaćim travnjacima i naslov prvaka vratio je u Milano. Inter vodi na ljestvici s 82 boda, Atalanta i Milan imaju po 69 bodova, a Napoli na četvrtoj poziciji 67 bodova. Juventus na petom mjestu ima 66 bodova i utakmicu manje.